Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych
Avatar
27.07.2016 21:06
Braterstwo to największe w Polsce całkowicie darmowe stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej. Działamy już prawie 2 lata (od października 2014).

Na forum ktoś zadał pytanie w jaki sposób dbam o Waszą prywatność. To dobre pytanie i warto je zadawać zawsze, gdy przekazujesz komuś jakiekolwiek informacje o sobie. Zwłaszcza tak szczegółowe jak te z deklaracji członkowskiej. 

W związku z tym, że liczebność Braterstwa cały czas rośnie, opiekuję się sporym zbiorem danych osobowych. W dzisiejszych realiach prywatność to wartość, a ochrona danych osobowych jest równie ważna jak każdy inny aspekt działalności.
U nas te dane są tym cenniejsze, że posiadacze broni palnej mogą być uważani za bardziej narażonych na ataki, kradzieże lub nękanie przez różne osoby.

Prześledźmy zatem drogę danych osobowych, gdy ktoś zapisuje się do Stowarzyszenia.

Na początku jest formularz członkowski. Wpisujesz tam wszystkie informacje i klikasz "stwórz deklarację". Dane osobowe są zapisywane w dwóch miejscach: w nowo utworzonej deklaracji (plik PDF) i w bazie danych na serwerze. Dane w tym miejscu są tylko tymczasowo. Plik PDF jest bezpowrotnie usuwany w ciągu 24h, zaś baza danych czyszczona po upływie miesiąca.

Podczas gdy Ty drukujesz deklarację i przesyłasz pocztą na nasz adres, ja ściągam kopię Twoich danych i zapisuję ją lokalnie na swoim komputerze. Używam Linuksa, który jest znacznie odporniejszy na wirusy i malware -- głównie przez to, że używa go może 1% ludzi i oszustwa są mało opłacalne.
U mnie te dane są szyfrowane podwójnie - wszystkie pliki Braterstwa są zaszyfrowane osobno w swoim katalogu, a dodatkowo ten katalog jest zapisany na całkowicie zaszyfrowanym twardym dysku. Do szyfrowania używam TrueCrypta (ceniona wersja 7.1a), który jest nie do złamania.
Wszystkie dane osobowe mają oczywiście kopie bezpieczeństwa, trzymane na Dropboxie. Jest to całkowicie bezpieczne, gdyż są tam w formie zaszyfrowanej. Nikt nie jest w stanie odczytać Twojego PESELu.

Po początkowym miesiącu, gdy na wypadek jakiejś nieprzewidzianej awarii -- która nigdy dotąd nie miała miejsca -- dane są jeszcze trzymane na serwerze Stowarzyszenia, Twoje dane osobowe nigdy nie znajdują się w czytelnej formie na internecie.

Jako Przedstawiciel Braterstwa gwarantuję, że nigdy nie oddam, ani nie sprzedam Waszych danych osobowych. Nie otrzymacie ode mnie niechcianych maili, czy reklam.

Jeśli ktoś z was ma obiekcje lub metody usprawnienia, proszę o kontakt. Dobrze jest się uczyć o bezpieczeństwie danych osobowych na błędach innych ludzi.


---
Niniejsza broszura informacyjna jest częścią kampanii wyborczej na Przedstawiciela Stowarzyszenia 2016-2018 i jest w całości finansowana ze środków KW "obecny przedstawiciel" :)


TForum >> Ogłoszenia >> Ochrona danych osobowych

^^