Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Listy polecone dozwolone!

Listy polecone dozwolone!
Avatar
03.10.2016 12:17
Rewolucja! Od dziś możesz jak biały człowiek wysłać do Braterstwa deklarację listem poleconym i nie będzie się to wiązało z marudnym mailem ode mnie.

Ostatnio Poczta Polska przechodzi samą siebie z opóźnieniami. Ludzie rutynowo czekają po 2-3 tygodnie na samo dostarczenie ich listu do Braterstwa (tutaj można sprawdzić, czy list do nas doszedł). Jest to niedopuszczalne. Może listy polecone będą szybsze. 

Do tej pory wyraźnie instruowałem wszędzie na stronie, że wysyłka wyłącznie listem zwykłym. Chodziło o ograniczenie mojej pracy związanej z odbiorem korespondencji. Ale było to niepotrzebne ograniczenie, a uciążliwość z odbiorem poleconych można ograniczyć.

Podpisałem oświadczenie na poczcie, które sprawi że będą dostarczać listy polecone do Braterstwa bez podpisu przy odbiorze. Bez tego nie byłbym w stanie ogarnąć wszystkich przesyłek, bo jeżdżenie kilka kilometrów na pocztę i stanie w kolejce po dziesiątki awizowanych listów tygodniowo (niekiedy jest nawet 50 listów w tygodniu!) przekracza moje rezerwy zapału do pracy społecznej.
Zatem listonosz będzie je wrzucał bezpośrednio do mojej skrzynki. Ale przez większość drogi będzie to przesyłka rejestrowana, można śledzić jej ruch i każdy z Was ma większą pewność że jego dane osobowe są chronione.

Tak więc można wysyłać listy polecone. Nie trzeba -- listy zwykłe dalej są jak najbardziej OK, ale można. Mam nadzieję, że ta zmiana ułatwi wam bezproblemową korespondencję ze Stowarzyszeniem.

Jak na razie dalej Stowarzyszenie będzie odsyłać dokumenty listem zwykłym. Jeśli ktoś ma pomysł jak wysyłać tygodniowo od 30 do 50 listów poleconych bez stania w kolejce na poczcie, proszę o komentarze. Być może w dwie strony komunikacja mogłaby być poleconym.

Dodano 05.10.2016:
dostałem już pierwsze dwie deklaracje wysłane poleconym. To jest szybkie! Jeden list wysłany z Warszawy 03.10, drugi z Opola 04.10. Więc 1-2 dni i już mam. Polecam.


TForum >> Ogłoszenia >> Listy polecone dozwolone!

^^