Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Tabela z wymiarami najpopularniejszej krótkiej broni współczesnej

Tabela z wymiarami najpopularniejszej krótkiej broni współczesnej
Avatar
25.04.2017 20:48
by Mr. Pete
Tę tabelę (podobnie jak mini słownik terminologii strzeleckiej) wrzucałem kiedyś jako post na naszym forum, ale tam łatwo coś takiego może zaginąć w archiwum, zatem tutaj - w BAZIE WIEDZY, będzie chyba lepsze miejsce na tego typu pomocny (mam nadzieję) materiał.  

W tabeli tej chciałem zawrzeć podstawowe parametry techniczno-informacyjne NAJPOPOULARNIEJSZYCH modeli broni krótkiej z uwzględnieniem głównie konstrukcji z ostatniego półwiecza. Jednak nie sposób pominąć niektórych LEGEND, takich chociażby jak nieśmiertelny Colt 1911 (nadal produkowany pod postacią licznych klonów), Walther PP/K, Luger P08, Browning HP czy Ruger Mark II itp.

Celowo starałem się podawać tylko jeden “egzemplarz wzorcowy” w przypadku modeli, które mają kilka(naście) wariantów często różniących się między sobą nieznacznie (np. długością lufy). Dlatego też w przypadku rewolwerów zazwyczaj podaję wymiary tylko reprezentanta z 4 calową lufą, a w przypadku pistoletów tylko wersję full size, pomijając compact i subcompact.

Niektórych danych nie udało mi się uzyskać (może za słabo szukałem ;) ) i tutaj prośba do Was, Drodzy Koledzy i Koleżanki - jeśli jesteście w stanie jakoś pomóc uzupełnić mi tę tabelę, żeby była zawsze jak najpełniejsza i najbardziej aktualna, to proszę piszcie w komentarzach. Dzięki uprzejmości jednego z członków naszego forum już co nieco uzupełniłem. :)

Link do pliku       


TForum >> Ogłoszenia >> Tabela z wymiarami najpopularniejszej krótkiej broni współczesnej

^^