Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Pełne pozwolenie kolekcjonerskie o połowę tańsze

Pełne pozwolenie kolekcjonerskie o połowę tańsze
Avatar
19.05.2017 07:50
Warto rozmawiać. W wątku na forum-bron.pl jeden z forumowiczów podzielił się cenną wskazówką jak sprawić, żeby zdobycie pozwolenia do celów kolekcjonerskich było tańsze o 550 zł, czyli kilkadziesiąt procent.

W tym celu należy złożyć wniosek o pełne pozwolenie i o dopuszczenie do posiadania broni odpowiadającej pełnemu pozwoleniu kolekcjonerskiemu. 

Po złożeniu wniosków na oba dokumenty, zawieszamy postępowanie o wydanie pozwolenia na broń. Zostaje nam aktywne tylko postępowanie o dopuszczenie. WPA wysyła nas na egzamin na dopuszczenie (nie mamy żadnych podstaw do zwolnienia z egzaminu).
Po zaliczeniu egzaminu na dopuszczenie wznawiamy postępowanie o wydanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich i wnioskujemy o uznanie wyników egzaminu o dopuszczenie też w postępowaniu o pozwolenie.

Wszystko dla oszczędności: egzamin na dopuszczenie do posiadania broni kosztuje tylko 600 zł (i poprawka 300), egzamin na pozwolenie 1150 zł (i poprawka 575). Ten sam efekt, dużo mniej pieniędzy.

Dzięki temu manewrowi pełne pozwolenie kolekcjonerskie staje się konkurencyjne wobec polecanej przez nas kombinacji "sport + kolekcja". Odnotowałem to także w naszym FAQ. Niestety, ten trick nie działa za każdym razem i coraz więcej WPA odrzuca takie obejścia.


TForum >> Ogłoszenia >> Pełne pozwolenie kolekcjonerskie o połowę tańsze

^^