Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Treningi doszkalające dla początkujących zawodników

Treningi doszkalające dla początkujących zawodników
Avatar
17.03.2018 21:53
KS Amator szkoli setki nowych strzelców sportowych rocznie, przygotowując do egzaminu na patent PZSS i kariery zawodnika z licencją Związku.
Najważniejszym celem szkolenia jest odpowiednie przygotowanie kursantów -- kursy nie generują zysku dla stowarzyszenia, liczy się zatem wyłącznie zadowolenie uczestników.

Nasze kursy są niekiedy wręcz zbyt intensywne. Ale to tylko jeden dzień, a w dochodzeniu do wyższego poziomu umiejętności nic nie zastąpi częstych, regularnych zajęć. Dlatego rozpoczęliśmy cykl treningów doszkalających. 

W skrócie:
Kiedy: co tydzień, zapis przez system rezerwacji;
Dla kogo: członkowie sekcji sportowej z zaliczonym kursem;
Zakres: 50 nabojów .22lr z pistoletu lub karabinu;
Cel: podnoszenie kwalifikacji.

Celem doszkolenia jest jak najlepsze przygotowanie do egzaminu na patent i startów w zawodach dla osób ambitniejszych, które chcą szkolić się jak najwięcej, zanim będą mogły robić to z własnej broni. Uczestnicy doszkoleń po 1-2 spotkaniach znacząco poprawiają osiągane skupienie i są zdecydowanie spokojniejsi na egzaminie na patent.

Treningi są organizowane średnio raz w tygodniu na strzelnicy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu, zaraz po naszych kursach na patent. Aby zapisać się na doszkolenie musisz być członkiem sekcji sportowej KS Amator, po zaliczonym szkoleniu na patent. Także osoby, które zaliczyły już egzamin na patent mogą przyjść na doszkolenie, żeby potrenować z broni klubowej w środowisku, które bardziej mobilizuje do poprawnego ćwiczenia.

Podczas treningu otrzymasz paczkę 50 nabojów i około 75 minut na ich wystrzelenie. Można zapisać się na trening karabinowy (Vostok SM-2) lub pistoletowy (Margolin) -- na jednym treningu tylko jeden typ broni. Stowarzyszenie zapewnia wszystkie pozostałe elementy: broń, prowadzący strzelanie, tarcze, podkłady, herbata i stałe pokrzykiwanie "rób wytrzymanie po strzale".

Koszt udziału w doszkoleniu został ustalony na 30 zł. To taniej, niż gdyby strzelać z własnej broni na zdecydowanej większości strzelnic w kraju. Policzmy na palcach: amunicja (16 zł, gecko .22lr), strzelnica (9 zł), podkład i tarcze (5 zł) = 30 zł. A jeszcze dochodzi amortyzacja broni:)

Stowarzyszenie dopłaca do treningów doszkalających, aby poprawić wrocławską ofertę strzelecką. Podnosząc jakość szkolenia sportowców w regionie szybciej zachęcimy innych do spróbowania tego ciekawego hobby.
W najbliższym czasie rozpoczniemy także organizację treningów dla dzieci i młodzieży (z broni długiej), w podobnej formule.


TForum >> Ogłoszenia >> Treningi doszkalające dla początkujących zawodników

^^