Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Stowarzyszenie KS Amator jest Organizacją Pożytku Publicznego

Stowarzyszenie KS Amator jest Organizacją Pożytku Publicznego
Avatar
30.05.2019 19:57
30 maja 2019 roku KRS zaktualizowało wpis na temat Stowarzyszenia KS Amator, dopisując status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). 

O wpis OPP staraliśmy się od września 2018 roku. Po wielomiesięcznym oczekiwaniu, na koniec roku przyszła niezbyt miła wiadomość: KRS odrzucił wniosek, zarzucając błędy formalne. Na dokładkę referendarz sądowy nie odmówiła lekkiej kąśliwości, stwierdzając w piśmie, że nasze cele "można by uznać co do zasady" za działalność pożytku publicznego.
Przesłaliśmy skargę na postanowienie. W całej drodze wspierała mnie Radczyni Prawna (Pani Radca Prawna, po staropolsku) z Sektora 3, czyli inkubatora organizacji pozarządowych we Wrocławiu. Po zaledwie 5 miesiącach skarga została rozpatrzona i wpis jest!

OPP jest kolejnym krokiem w długim marszu ku profesjonalizacji organizacji. Główny cel to uzyskanie dostępu do 1% PIT, które mogą się stać istotnym źródłem finansowania KS Amator w przyszłości. Mamy ambitne plany: chcielibyśmy, żeby większość członków KS Amator nie musiało płacić ani złotówki za utrzymanie swoich pozwoleń. OPP może w tym tylko pomóc.
Państwo powinno finansować rozwój strzelectwa, bo to fajne, rodzinne i bezpieczne hobby budujące cenne więzi społeczne, podnoszące świadomość obywatelską, zachęcające do praworządności oraz patriotyzmu. Jeśli nie możemy uzyskać pomocy świadomej, oficjalnej, to dzięki 1% PIT możemy uzyskać pomoc nieświadomą, nieoficjalną i być może nieplanowaną.

Zrobimy wszystko, żeby status Organizacji Pożytku Publicznego nie był wyłącznie formalnym gestem, ale wyraźnie odznaczał się w naszych działaniach. Avanti!


TForum >> Ogłoszenia >> Stowarzyszenie KS Amator jest Organizacją Pożytku Publicznego

^^