Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogólne >> Droga od pomysłu do promesy

Wpis 'Droga od pomysłu do promesy'
Avatar
17.01.2019 14:15
Witam, wszystkim zainteresowanym którzy rozpoczynają lub są w trakcie zdobywania pozwolenia do celów sportowo-kolekcjonerskich przedstawiam chronologie wydarzeń wraz z opisem i komentarzem...
Zachęcam do zapoznania się.

Marzec 2018 - początek marca, pojawił się pierwszy pomysł a może tak broń palna, hobby, rekreacja, fajna sprawa, chce.
Marzec 2018 - wertując fora, grupy na Facebook, szukając nieśmiało odpowiedzi na piętrzące się pytania w głowie trafiam na Braterstwo.eu , pierwsze wrażenie... w jednym miejscu odpowiedz na wszystkie pytania... nagle upadają wszystkie mity w mojej głowie "to drogi sport..." "broń... e pewnie tylko jakieś olimpijskie wynalazki z obciążnikami" "pozwolenie kolekcjonerskie czyli co... zaspawana lufa" okazuje się ze pozwolenie jest realne i w zasięgu ręki, zapisuje się do KS Amator.
Maj 2018 - kurs do patentu strzeleckiego organizowany we Wrocławiu pierwszy kontakt z bronią
Lipiec/Sierpień 2018 - gotowy do przystąpienia do egzaminu na patent strzelecki PZSS / pierwsza betonowa ściana wakacje = brak egzaminów
Wrzesień 2018 - gotowy do przystąpienia do egzaminu na patent strzelecki PZSS /druga betonowa ściana dyskusja o rejonizacji + wdrażanie systemu informatycznego log PZSS = brak egzaminów
Październik 2018 - egzamin na patent strzelecki PZSS (Pistolet , Karabin , Strzelba gładkolufowa)
Listopad 2018 - początek miesiąca, otrzymanie decyzji o nadaniu patentu strzeleckiego PZSS w Kat. [P,K,S] , wystąpienie o licencje zawodniczą PZSS 2019
Listopad 2018 - koniec miesiąca, otrzymanie licencji zawodniczej PZSS 2019 , kompletowanie dokumentacji , zdjęć, badań lekarskich , przygotowanie wniosku (pozwolenie sportowe, pozwolenie kolekcjonerskie, dopuszczenie do posiadania, wniosek o wydanie promes w przypadku decyzji pozytywnej)
Grudzień 2018 - początek miesiąca, złożenie wniosku do WPA
Grudzień 2018 - połowa miesiąca , wizyta dzielnicowego , zamówienie sejfu
Grudzień 2018 - koniec miesiąca , trzecia betonowa ściana = przedłużenie postępowania ze względu na strajk pracowników administracyjnych sadu (brak wydanego zaświadczenia Krajowego Rejestru Karnego)
Styczeń 2019 - początek miesiąca, dostawa i montaż sejfu
Styczeń 2019 - połowa miesiąca, koperta polecona z KWP w środku decyzja pozytywna pozwolenie sportowe, decyzja pozytywna pozwolenie kolekcjonerskie, decyzja pozytywna dopuszczenie, promesy zgodna ilość z wnioskowanymi.

Podsumowując:
Cały czas na każdym etapie Paweł wspierał merytorycznie i prowadził przez drogę do uzyskania pozwolenia. Jego zaangażowanie, i szybkość odpisywania na email-e z pytania godna podziwu. Dziękuje.

WPA celowo nie pisze które, absolutnie żadnych problemow, dziwnych pytań, standardowa procedura administracyjna krok po kroku spowolniona przez sąd... Policja nie miała w tym żadnej winy... wiec również słowa uznania dla pracy wykonanej prze WPA. Dziękuje.

Czas Marzec 2018 -Styczeń 2019 = 10 miesięcy długo , niedługo, można szybciej... nie wiem... pojawiły się po drodze 3 betonowe ściany... myślę ze większość spotka się z taka ściana na rożnych etapach najważniejsze nie poddawać się i zachować spokój.

Pytania??


TForum >> Ogólne >> Droga od pomysłu do promesy

^^