Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Zawody niepodległościowe 11.11 odwołane

Zawody niepodległościowe 11.11 odwołane
Avatar
07.11.2022 18:32
Z powodów prawnych ogłoszone na 11.11.2022 darmowe zawody niepodległościowe niestety nie odbędą się. 
Rządzący w swojej mądrości przygotowali projekt rozporządzenia zakazujący poruszania się z bronią po terenie Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

Legalni posiadacze broni zostali uznani za czynnik niebezpieczny, który może przyczynić się do "wystąpienia zagrożenia dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego". Każdy z nas może w dowolnej chwili zgubić broń wraz z magazynkiem i amunicją. Gdy tylko taki porzucony pistolet dotknie podłoża od razu poderwą go czynniki niepożądane, które rozpoczną mordowanie innych ludzi.
Byłem tego świadkiem kilka dni temu: wybierając się na zajęcia odłożyłem na posadzkę garażu pokrowiec z karabinem i niemal od razu zakręcił się przy nim ktoś podejrzany. Wprawdzie był to tylko kot, ale nie ufam mu: nie słucha komend prowadzącego i regularnie ignoruje BLOS.

Posiadanie broni na legalnych zgromadzeniach, jak Marsz Niepodległości, jest już zakazane. Nie słyszy się historii o porzuconej broni, a przypadki jej natychmiastowego wykorzystania do ataków terrorystycznych nie występują chyba nawet w powieściach: żaden czytelnik nie nabrałby się na tak naciągną bzdurę.
Zakaz podpiera surowa kara: areszt lub grzywna. Jestem pewien, że przestępcy dwa razy się zastanowią, nikt nie chciałby dostać mandatu 2500 zł, to potrafi zepsuć nawet najlepszy dzień.

Terrorystów pocieszam: spróbujcie może w Łodzi. Nie będzie tam zakazu posiadania broni, hulaj dusza, piekła nie ma. Tylko proszę nie oszukiwać, np ciężarówką na deptaku. Działajmy honorowo, poczekajcie aż ktoś porzuci kbks.

400 osób już dzisiaj zapisanych na nasze zawody w 11.11 musi obejść się smakiem. Taki mamy klimat. Płać podatki, kompletuj zbędne papiery, skacz przez obręcze. Postrzelamy innym razem, jeśli władza pozwoli.

Więcej informacji w wątku: https://braterstwo.eu/tforum/t/877412#amv


TForum >> Ogłoszenia >> Zawody niepodległościowe 11.11 odwołane

^^