Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Tak, to my byliśmy w Dużym Formacie!

Tak, to my byliśmy w Dużym Formacie!
Avatar
25.09.2017 09:53
Pozdrawiam czytelników Dużego Formatu, którzy zaciekawieni lekturą artykułu znaleźli naszą stronę. Tak, to my: zwolennicy dostępu do broni palnej dla dorosłych, zdrowych psychicznie i praworządnych Polaków! Chodzimy w kolorowych koszulkach i pomagamy w dostępie do naszej pasji.

Gazeta Wyborcza ma niekiedy problemy z obiektywnością, ale zaskakująco dużo faktów udało im się zachować. Tak, 75% Polaków jest w stanie uzyskać pozwolenie na broń. Tak, nauczymy Cię strzelać. Tak, pomożemy Ci przejść całą drogę od początku, do końca. 

Wprawdzie nie mamy jeszcze mocy "załatwiania pozwoleń", bo nie jestem politykiem, ale robimy co się da. Stworzyliśmy od podstaw kurs do nauki prawa i regulaminów: PatentStrzelecki.eu, dzięki któremu prawie nikt nie oblewa teorii. Kiedyś oblewało więcej osób, teraz już potrafimy nauczyć każdego kilkudziesięciu stron prawa i wymogów: wygodnie, w Twoim tempie i za darmo. To nie znaczy, że egzaminy są łatwe, tylko że ludzie są coraz lepiej przygotowani. To duża różnica i jesteśmy dumni z tych osiągnięć.

Na strzelnicy ciężko pracujemy, aby w trakcie 6h strzelania (220 nabojów; to więcej niż typowy Policjant w ciągu kilku lat!) przekazać wszystkie niezbędne umiejętności i rady. Ćwiczymy z kursantami dużo i ciężko, stawiając nacisk na bezpieczeństwo, spokój i rozwagę. Punkty nie są ważne, bo w odpowiedzialnym posiadaniu broni nie ma punktów, jest tylko albo "dobrze", albo "źle". Nauczymy Cię zdać egzamin PZSS!

Jesteśmy najtańsi w Polsce. Obniżyliśmy ogólnopolskie koszty uzyskania pozwolenia o kilkadziesiąt procent, bo chcemy, żeby dostęp do naszego wspólnego hobby miał każdy Polak na poziomie, a nie tylko najbogatsi.
Jesteśmy najbardziej prokobiecym stowarzyszeniem strzeleckim w Polsce: Panie zapisują za darmo i mają duże zniżki.
Mieliśmy nadzieję, że GW dostrzeże te starania (to chyba nas łączy, mimo podziałów w innych dziedzinach życia), ale niestety zabrakło miejsca w artykule. Tak bywa.

Pomożemy Ci przejść wszystkie procedury. Niestety nasze państwo od zawsze podchodzi do Ciebie źle, podejrzliwie. Marnują Twój czas i pieniądze, uważając, że jeśli chcesz "fanaberii", to będziesz skłonny się przeczołgać. Nie zgadzamy się z tym. Uważamy, że praworządni, zdrowi psychicznie, dorośli Polacy to elita i należy im się szacunek, pomoc i zachęta. Pomagamy takim ludziom, bo chcemy mieć takich ludzi za sąsiadów, przyjaciół, współpracowników.

Jeśli udało nam się Cię zainteresować tematyką, tutaj więcej informacji o naszej misji, zapisie i całej drodze. Uzyskanie pozwolenia nie jest trudne i jeśli chcesz to w ciągu pół roku uda Ci się przejść wszystkie procedury!

Z tej okazji skomponowałem biały wiersz oparty o zarówno artykuł, jak i napis na Statule Wolności:
"Dajcie mi 100 zdrowych, dorosłych, praworządnych Polaków,
Przygniecionych umysłowym socjalizmem, obitych pogardą państwa,
I ich westchnień do wolności bezład, wszystkie odrzucenia, całą życia torturę biurokratyczną,
wyślij ich, bez wiedzy, umiejętności i w ciemność,
a 75 z nich nauczę strzelać, pokażę odpowiedzialność i wolności bezmiar"

Piękne :)

Czytając artykuł w Dużym Formacie pamiętaj, że autor chciał sprowadzić broń do morderstw, przestępstw i patologii. Przedstawia sprawę w negatywnym świetle i kreuje sporą część środowiska strzeleckiego na oszołomów. Wypowiedzi nie są autoryzowane, bo autor nie przedstawił się. Podsłuchiwał nasze rozmowy, wybierając to, co mogło pasować pod już ustaloną tezę. Szkoda, bo chętnie byśmy odpowiedzieli na więcej pytań. Niepotrzebnie się bał wykonać swoją pracę. Jesteśmy w 100% praworządni i nie stanowimy nawet najmniejszego zagrożenia dla nikogo. Także dla pracowników redakcji o odmiennych zapatrywaniach politycznych.

Trochę to słabe podejście dziennikarskie, ale efekt i tak wyszedł dobry, bo broń palna w Polsce to fajny sport i ciekawe hobby dla ludzi na poziomie. Nasze prawo oddala się od USA i idzie raczej w stronę Czechów i Niemiec (którzy mają odpowiednio 15 i 30 razy tyle broni co w Polsce). Nie rezygnujemy z weryfikacji posiadaczy pozwoleń. Dalej broń kupi tylko sprawdzona, stabilna psychicznie i 100% praworządna osoba.
Nie bójmy się broni, bo nie ma się czego bać. Przyjdź na strzelnicę i sprawdź to samodzielnie. Warto, poznasz nowych przyjaciół i dobrze spędzisz niedzielne popołudnie.

Dziękuję GW i ekipie Dużego Formatu za pomoc w propagowaniu pozwoleń na broń wśród praworządnych Polaków. Reklama w Google Adwords była za droga i musiałem zrezygnować (jesteśmy stowarzyszeniem niekomercyjnym), dzięki wam pozna nas wiele tysięcy ludzi. W życiu najważniejsze żeby się umieć pięknie różnić, prawda? Pozdrawiam!


TForum >> Ogłoszenia >> Tak, to my byliśmy w Dużym Formacie!

^^