Z nami zdobędziesz pozwolenie na broń

Poprowadzimy Cię za rękę od zera do własnej broni palnej w 6 miesięcy. Robiliśmy to tysiąc razy!

Czas: Około 6 miesięcy.
Koszt: łącznie 1.6 – 2 tys zł (rozłożone w czasie; nie trzeba płacić wszystkiego od razu).
Efekt: Pozwolenie na minimum 10 sztuk broni palnej (pistolety, karabiny, strzelby).

Dla kogo?

Chcesz mieć własną broń palną? Pistolet, karabin, a może strzelbę śrutową? Glocka, CZ-tkę, AK-47, Mosina, Mossberga, Uzi lub Pepeszę? Chcesz strzelać sportowo, na wynik, a może dla zabawy i huku? Zobaczyłeś w filmie fajny karabin i gdzieś z tyłu głowy kołacze Ci myśl, że chciałbyś kiedyś mieć coś takiego?

To jest osiągalne. Wręcz łatwe! Udało Ci się zdać prawo jazdy? No to pozwolenie zrobisz bez problemu. Od kilku lat pomagamy ludziom takim jak Ty realizować swoją pasję, bo mamy dokładnie taką samą.
Za rękę poprowadzimy Cię przez meandry wszystkich procedur. Robiliśmy to dosłownie tysiące razy. Zapytaj na dowolnej strzelnicy o Braterstwo, a spotkasz ludzi, którzy nas znają lub do nas należą.

Nasze cele

Braterstwo to nie jest biznes i nie służy zarabianiu pieniędzy, co zaraz zauważysz samodzielnie. Braterstwo powstało, żeby strzelców było jak najwięcej. Obniżamy koszty, tłumaczymy procedury, prostujemy ścieżki strzelcom. To jest działalność społeczna w wersji XXI wieku: programiści w służbie — wąsko pojmowanej — ludzkości! Automatyzujemy głupotę ustawodawców, abyś stykał się z nią jak najmniej.

Chcemy, żebyś miał broń palną i potrafił się nią posługiwać. Żebyś wciągnął do strzelectwa swoją rodzinę, znajomych i współpracowników. Żeby nikt w Twoim domu nie obawiał się broni bardziej niż szlifierki kątowej; broń jest prostsza w obsłudze i dużo bezpieczniejsza. Żeby wizyta na strzelnicy stanowiła dla Ciebie rozrywkę równie normalną i pozytywną jak niedzielna przejażdżka rowerem.

Jak pomożemy w uzyskaniu pozwolenia

Zbudowaliśmy sporą witrynę i rozbudowany system obsługi, żeby każdy mógł bez trudu, krok po kroku dojść do własnego pozwolenia.
Tysiące naszych członków tworzą aktywną społeczność. Pomagają im liczne dodatki: forum lokalne, na którym możesz poznać strzelców w promieniu 50km od Ciebie, zawody korespondencyjne, które motywują do częstszych treningów i bez żadnych kosztów pozwalają aktywniej uprawiać sport strzelecki, a także dużo spotkań: treningów, zawodów, szkoleń.

Nie musisz śledzić aktów prawnych, zmian i wszystkich nieżyciowych obostrzeń. Braterstwo robi to za Ciebie i tysiące innych naszych członków. Na stronie publikujemy skondensowaną wiedzę, dzięki której rozwiejesz 95% swoich wątpliwości na temat broni i pozwoleń. Na pozostałe 5% odpowiemy mailowo, jeśli zadasz pytanie.

Odbieramy około 30 maili dziennie i tyle wysyłamy w odpowiedzi. Na 99% maili odpisujemy w 48h, zwykle dużo szybciej. Przetestuj, jeśli nie wierzysz. Adres jest w zakładce Kontakt :)
Staramy się pomagać na każdym etapie procedur. Nie jestemy prawnikami, więc czasem odsyłamy do mądrzejszych, ale to co wiemy przekazujemy chętnie i każdemu kto spyta.

Na żywo

Prowadzimy regularne zawody i szkolenia. Nasze szkolenia przygotują Cię do zaliczenia niezbędnych egzaminów bez większego stresu.

Wiedzę teoretyczną przekazujemy w nowoczesny, wygodny sposób. Te narzędzia (PatentStrzelecki.eu) są poziom wyżej niż wszystko to, co do tej pory było dostępne. I są darmowe (wejdź i sprawdź!): dostępne zarówno dla członków Braterstwa, jak i każdego innego.
Usiądź wygodnie w fotelu (lub w tramwaju), a magią internetu uzyskasz komplet sprawdzonych informacji, wszystkie potrzebne materiały i narzędzia do ich nauki (fiszki, testy, egzaminy). Na komputer, tablet lub telefon. Bez reklam, za darmo i błyskawicznie. Zrobiliśmy to porządnie, bo korzystają z tego nasi przyjaciele i rodzina.

Nauczymy Cię obsługi broni. Na strzelnicy we Wrocławiu lub w Warszawie przejdziesz intensywne szkolenie. Kursy na patent są prowadzone w małych grupach po 6-10 osób (na dwóch instruktorów) i każdy ma swoją sztukę broni. Nie czekasz w kolejce do pistoletu — strzelamy cały czas, co ma Cię maksymalnie przygotować do egzaminu na patent.
Na naszych szkoleniach to kursanci proszą o przerwę. Strzelamy aż bezpieczne nawyki i technika wejdą Ci w krew i będą automatyczne. Szkolimy ze wszystkich rodzajów broni, jakie pojawiają się na egzaminie: pistolet, karabin i strzelba. Instruktorzy przekażą Ci tyle wiedzy, ile jesteś w stanie przyswoić w trakcie szkolenia.
Nasz kurs do patentu jest darmowy. Pokrywa go w całości wpisowe do sekcji strzeleckiej.

Zaczynaliśmy od szkoleń we Wrocławiu. Jednak przyjeżdża do nas taka ilość osób z okolic Warszawy, że od 2018 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą szkoleniową Asy-Strzelectwa.pl i poprowadzą oni dla nas kursy w stolicy. Cena dalej pozostaje wrocławska, zatem nie ma porównania w całym województwie mazowieckim. Chodzi o możliwie najlepsze przygotowanie każdego chętnego, niezależnie od zasobności portfela!

Jeśli nie chcesz przyjechać na nasz kurs, możesz przejść takie szkolenie w lokalnym klubie lub prywatnie u instruktora strzelectwa. Może to kosztować nieco więcej, lub oferować mniej nabojów, ale oszczędzisz na jeździe. W takim przypadku nie musisz płacić wpisowego do sekcji sportowej.

Opłaty

Oferta Braterstwa była, jest i będzie najtańsza w całej Polsce. Zadowala nas jedynie oferowanie wysokiej jakości w najniższej cenie. Opłaty w Braterstwie:
— opcja kolekcjonerska: 10 zł / rocznie
— opcja sportowa i kolekcjonerska: 60 zł / rocznie + jednorazowo 190 zł wpisowego
Regularnie organizujemy zawody z licencją PZSS (10 zł / konkurencję, cena spada wraz z ilością wizyt na zawodach), na których możesz też wypożyczyć broń z amunicją.
Jedyną dodatkową opłatą jest 20 zł za ponowne wysłanie zaświadczeń. Ta opłata dotyka tylko 0.5-1% członków, którzy zgubią pierwszy, darmowy komplet. Podajemy ją tutaj tylko po to, żebyśmy mogli podkreślić: NIE MA żadnych innych opłat. Nic nie jest ukryte. Wszystko co wymaga wpłaty jest wypisane powyżej.

Dodatkowo, Honorowi Dawcy Krwi zapisują się za darmo (to już 150 osób!).

Dla Pań

Dla kobiet mamy ekstra preferencyjne warunki. Zależy nam na przedstawicielkach płci pięknej, bo jest ich zdecydowanie zbyt mało na strzelnicach. Kobiety często strzelają lepiej, są spokojniejsze i każda strzelnica korzysta na ich obecności.
Każda członkini Braterstwa zapisuje się do nas za darmo: nie musisz nic płacić. Aby udowodnić, że jesteś realną osobą musisz wysłać tylko skan dokumentu z widocznym PESELEM (resztę danych możesz zamazać).
Dodatkowo, stawki opłat członkowskich są dla Pań niższe o 50%. Czyli 5 zł zamiast 10 zł w opcji kolekcjonerskiej oraz 30 zł zamiast 60 zł w opcji kolekcjonersko-sportowej.
Na naszych zawodach z licencją PZSS zawodniczki płacą nie więcej niż 20 zł za wszystkie starty. Zatem będziesz mogła wyrobić minima do licencji PZSS płacąc jedynie 30 zł rocznie. Braterstwo pozwala kobietom na utrzymanie pozwolenia sportowego za 130 zł rocznie (30 zł składka + 30 zł starty + 20 zł DZSS + 50 zł PZSS).
Ciężko o lepsze warunki w polskiej społeczności strzeleckiej. Braterstwo to najbardziej prokobieca organizacja strzelecka i daje nam to sporo satysfakcji.

Zauważasz trend? Darmowe, tanie, najtańsze, gratis. Otwarte, bez reklam, dla każdego. Więcej niż zwykle, za mniej niż zwykle. Nie ma tutaj żadnych logo. Nie dostrzeżesz drobnym drukiem „artykuł sponsorowany”. Braterstwo jest przedsięwzięciem niekomercyjnym.
Nasz cel jest jasny: strzelców w Polsce ma być milion, a nie kilkadziesiąt lub sto kilkadziesiąt tysięcy (doliczając myśliwych), jak teraz. Tego się nie uda zrobić bez: niższych cen, większej dostępności, automatyzacji biurokracji i ludzkiego podejścia. Te wszystkie cechy staramy się wykazywać w Braterstwie.
Pracujemy od kilku lat i nauczyliśmy już środowisko strzeleckie, że można i trzeba lepiej. Trendy się powoli zmieniają, a branża poprawia. Mamy w tym swój udział.

Dołącz do nas i rozpocznij uzyskiwanie własnego pozwolenia. Składka to tylko 10 zł rocznie i zawsze możesz zrezygnować, jeśli Ci się nie spodoba. Co masz do stracenia? Sprawdź stronę, poczytaj materiały.
Strzelectwo to wspaniałe hobby i wielu nowych znajomych. Warto!

Jak zacząć?

Przede wszystkim, przeczytaj nasze wprowadzające FAQ, w którym jest opisana procedura uzyskania pozwolenia na broń. Bez problemu wszystko zrozumiesz.
Polecamy drogę przez klub sportowy i PZSS (Polski Związek Strzelectwa Sportowego). Daje nieco większe możliwości niż droga przez egzamin policyjny.

Zarejestruj profil na naszej stronie, podając swoje dane osobowe. Wpłać 10 zł składki członkowskiej i już, należysz do Braterstwa!
Jeśli chcesz pójść polecaną drogą przez PZSS, w profilu możesz zapisać się do sekcji strzeleckiej. Dalej poprowadzimy Cię mailowo krok po kroku. To proste. Robienie śniadania bywa bardziej skomplikowane niż pozwolenie na broń. A w skrócie:

1. utwórz i aktywuj konto w KS Amator (10 zł)
2. dołącz do sekcji sportowej (50 zł)
3. zalicz przez internet teorię (dostaniesz maila ze wszystkimi informacjami jak to zrobić)
4. opłać wpisowe do sekcji (190 zł, po zaliczeniu teorii dostaniesz maila)
5. zalicz kurs praktyczny we Wrocławiu lub w Warszawie (zapisy internetowo, kursy co tydzień)
6. po 3 miesiącach od dołączenia do sekcji, zalicz egzamin na patent organizowany przez PZSS
7. gdy otrzymasz patent od PZSS (pocztą), wyślij nam wniosek o licencję
8. po otrzymaniu licencji od PZSS, zrób badania lekarskie (podpowiemy gdzie)
9. złóż wniosek o pozwolenie na Policji (mamy gotowe, sprawdzone wzory)
10. Pozwolenie przyjdzie pocztą (po wizycie Policjanta w Twoim domu).

W razie pytań, napisz maila z pytaniem (adres w zakładce Kontakt). Pomożemy.

Ten karabin, o którym marzysz? Podejmij decyzję dziś, za kilka miesięcy będziesz z niego strzelał wśród nowych przyjaciół na strzelnicy. Broń jest fajna, broń jest dostępna i Ty też ją możesz mieć. Mamy bardziej otwarte prawo niż w Kalifornii, szkoda nie skorzystać!

PS. nasza oferta jest kierowana wyłącznie do dorosłych, zdrowych psychicznie i niekaranych Polaków. Jeśli nie spełniasz któregokolwiek z tych warunków, to nic z tego co napisałem powyżej Cię nie dotyczy, a nasza oferta dla Ciebie nie jest dostępna. Nie chcemy dawać broni wszystkim, a raczej wszystkim spełniającym proste, niezbędne i oczywiste kryteria.

38 myśli nt. „Z nami zdobędziesz pozwolenie na broń

 1. AvatarEric

  Czy PZSS wymaga ukończenia kursu przygotowującego do patentu, by podejść do egzaminu na patent? Mam z bronią do czynienia od dziecka, ojciec jest instruktorem strzelectwa i nie mam potrzeby brać udziału w takim praktycznym kursie, jeśli nie wymaga tego PZSS. Byłby to dla mnie niemały problem i marnowanie czasu

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Wymaga. Na wniosku o patent kierownik klubu musi podbić, że przeszkolił daną osobę. Jeśli to dla Ciebie duży problem, to sądzę że po krótkich poszukiwaniach znajdziesz klub, który nie wymaga tych szkoleń nawet mimo obowiązku ich przeprowadzania.

 2. AvatarSZPAK

  Witam serdecznie, jestem żołnierzem zawodowym posiadam krótką broń służbową, rozumiem że lekarza oraz szkolenia dotyczące przechowywania i obchodzenia się z bronią mnie nie dotyczą. Moje pytanie brzmi jaką ścieżkę muszę przejść aby uzyskać pozwolenie na broń kolekcjonerską?
  Pozdrawiam

 3. Avatarstyle7

  Do którego WPA powinienem kierować korespondencję, zameldowanie mam w woj. Opolskim, ale ze względu na charakter pracy jestem cały czas w delegacji i obecnie ( od 1,5 roku i jeszcze przez najbliższe 10 mc ) mieszkam w Legnicy ( dolnośląskie) ?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Do WPA, w którym masz „miejsce stałego pobytu”. Jeśli masz dom i rodzinę w opolskim, to do tamtego WPA. Jeśli przeniosłeś sie z rzeczami w Legnicy i raczej to uważasz za swoje mieszkanie, to WPA Wrocław.

   Polecam składać tam, gdzie mieszkasz, Chyba, że tylko się zatrzymujesz na kilka tygodni w danym miejscu i potem przenosisz dalej.

 4. Avatartonidriver

  Witam. Czyli różnica między sportowym a kolekcjonerskim jest taka,że mając sportowe muszę jeździć na zawody dwa razy do roku ale broń można nosić załadowaną a pozwolenie kolekcjonerskie brak zawodów i broń rozładowana ?

 5. AvatarMarcin

  Hmmm tu tak ładnie to jest wszystko opisane. Ale z tego co wiem to broń mogę mieć przy sobie tylko w drodze na strzelnice i z powrotem. Poza tym musi być przechowywana w bezpiecznym miejscu tj. Sejf albo szafa pancerna… z tego co wyczytałem w zapowiedzi pozwalacie ominąć tj. Iść nieco inna droga niż egzaminy policyjne… hmmm tylko idąc drogą przez „policję” dobrze umotywujac swoje potrzeby można dostać pozwolenie na broń do obrony osobistej….chyba że jestem w błędzie?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   1. Możesz przenosić rozładowaną broń bez problemu, nie tylko na strzelnicę.
   2. Mając pozwolenie do celów sportowych możesz nosić przy sobie broń załadowaną.
   3. Nie otrzymasz bez znajomości pozwolenia do ochrony osobistej.
   4. Egzamin policyjny bywa nieprzewidywalny, więc go nie polecam, ale dużo osób wybiera tę drogę (pełne pozwolenie kolekcjonerskie) i też zdają.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Wyrok w zawieszeniu po jakimś czasie się przedawnia i znika z Twojej historii (przynajmniej w założeniach). Zatem nie będzie on stanowił przeszkody.

   Nasza oferta jest skierowana wyłącznie do praworządnych, dorosłych i zdrowych psychicznie ludzi. Jeśli nie należysz do tej grupy, to nie zapisuj się do Braterstwa. Ale z zatartym wyrokiem jesteś z powrotem uznawany za praworządnego — prawo daje ludziom możliwość pomyłki w życiorysie. W skrócie: tak, możesz się zapisać.

 6. Avatarwojtek_the_bear

  Cześć! Wspaniale, że istnieje Braterstwo! Jak tylko się o Was dowiedziałem zapisałem się do sekcji kolekcjonerskiej, póki co, bo chcę z Wami przejść całą drogę do pozwolenia. Co to znaczy, że honorowi dawcy krwi zapisują się za darmo? Dotyczy to wpisowego na kurs czy opłaty członkowskiej? Trzeba być zasłużonym honorowym dawcą czy po prostu dawcom krwi? Proszę o rozwiniecie tej „promocji”.

 7. AvatarKamil

  Cześć !

  Bardzo się cieszę, ze mieszkam we Wrocławiu ;)

  Rozpiszecie proszę jak wygląda to w kwestii finansowej całego kursu. Tzn – przychodzę do was, zdrowy psychicznie i nie karany ;> Ale 2tys nie błąkają mi się luzem po kieszeni więc chciałby jakoś rozłożyć to na raty. Chodziłem już na strzelnice zarówno zone i pod Świebocki. Strzelałem też w w twierdzy srebrnagora . Chciałbym uzyskać pozwolenie które pozwoli mi skorzystać ze strzelnicy otwartej na obrzeżach miasta , zabrać broń krótką, wiaderko amunicji i postrzelać ze znajomymi nie wydając przy tym worka pieniędzy.

  Pozdrawiam !

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Płatności są rozbite na całe 6 miesięcy. Najpierw 250 zł dla nas, mija 3 miesiące, 450 zł za lekarza do patentu i egzamin na patent. Mija miesiąc, 70 zł za licencję. Mija miesiąc i 894 zł na lekarza do pozwoleń i wnioski o pozwolenia.

   Nie da się tego zrobić taniej, bo poza 250 zł dla nas, reszta opłat jest sztywna i wynika albo ze stawek lekarzy lub PZSSu albo ustaw i rozporządzeń.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Tą drogą uzyskasz dwa pozwolenia: na broń sportową do celów sportowych i broń sportową do celów kolekcjonerskich.
   Oba typy pozwoleń umożliwiają trzymanie broni w domu, strzelanie na strzelnicy i przenoszenie (niezaładowanej) broni po mieście.

   Broń do celów sportowych możesz dodatkowo nosić załadowaną i użyczać innym strzelcom.

   Kupując daną sztukę broni możesz wybrać do jakiego celu ją zarejestrujesz (dopóki masz miejsce w wybranym celu). Możesz dziś kupić Glocka 17 i dać do kolekcji, jutro go przenieść do sportu, za miesiąc znów przerejestrować go do kolekcji. Bardzo elastyczne.

   Te pozwolenia prawie nie nakładają ograniczeń, trzeba je tylko utrzymywać. Kolekcjonerskie: tylko będąc członkiem Braterstwa. Sportowe: musisz być członkiem klubu sportowego (np Braterstwa) i utrzymać licencję PZSS (trochę płacisz + 2 razy w roku na zawody trzeba iść).

   1. Avatardancho

    dzięki wielkie za info. rozumiem że Bractwo macie tylko we Wrocku? czy też działacie w innych miastach? Ze stolicy troche godzin mam i się zastanawiam ile razy musiałbym być na pewno u Was we Wrocku.

    1. Avatarrogathy

     Braterstwo (nie mylić z Bractwem Kurkowym – inna organizacja) jest stowarzyszeniem ogólnopolskim. Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz. Zarówno starty do przedłużenia licencji jak i przygotowanie do patentu możesz odbyć w dowolnym mieście. Po rejestracji będziesz miał dostęp do forum lokalnego dla członków Braterstwa z twoich okolic. Jeśli jednak chcesz odbyć intensywny kurs praktyczny (przygotowanie do patentu) we Wrocławiu to pojedyncza (całodniowa) wizyta.

Dodaj komentarz