Z nami zdobędziesz pozwolenie na broń

Poprowadzimy Cię za rękę od zera do własnej broni palnej w 6 miesięcy. Robiliśmy to tysiąc razy!

Czas: Około 6 miesięcy.
Koszt: łącznie 1.6 – 2 tys zł (rozłożone w czasie; nie trzeba płacić wszystkiego od razu).
Efekt: Pozwolenie na minimum 10 sztuk broni palnej (pistolety, karabiny, strzelby).

Dla kogo?

Chcesz mieć własną broń palną? Pistolet, karabin, a może strzelbę śrutową? Glocka, CZ-tkę, AK-47, Mosina, Mossberga, Uzi lub Pepeszę? Chcesz strzelać sportowo, na wynik, a może dla zabawy i huku? Marzy Ci się karabin wprost z filmu?

To łatwe! Udało Ci się zdać prawo jazdy? Pozwolenie wyrobisz bez problemu. Od kilku lat pomagamy ludziom takim jak Ty realizować swoją pasję, bo mamy dokładnie taką samą. Od 2011 roku dostęp do strzelectwa jest otwarty dla każdego praworządnego człowieka i bez trudu możesz do nas dołączyć.
Za rękę poprowadzimy Cię przez procedury. Powiemy co, gdzie, kiedy i za ile. Robiliśmy to dosłownie tysiące razy. Zapytaj na dowolnej strzelnicy o Braterstwo, a spotkasz ludzi, którzy nas znają.

Funkcjonariusze służb mundurowych

Jeśli jesteś funkcjonariuszem, procedura jest jeszcze łatwiejsza, szybsza i tańsza. Pozwolenie dla Policjantów, Żołnierzy, Słuzby Więziennej, Straży Granicznej itp to prosta formalność. Poczytaj więcej informacji na naszym forum.
Są u nas tysiące mundurowych, mamy miejsce też dla Ciebie! A teraz wróćmy do cywilów i popularyzacji.

Nasze cele

Braterstwo powstało, żeby strzelców było jak najwięcej. Obniżamy koszty, tłumaczymy procedury, prostujemy ścieżki. Mamy kilkanaście tysięcy członków z całej Polski.
Chcemy, żebyś miał broń palną i potrafił się nią posługiwać. Żebyś wciągnął w sport strzelecki swoją rodzinę, znajomych i współpracowników. Żeby nikt w Twoim domu nie obawiał się broni — jest bezpieczniejsza niż szlifierka kątowa. Żeby wizyta na strzelnicy stanowiła dla Ciebie rozrywkę równie normalną jak niedzielna przejażdżka rowerem.

Jak pomożemy w uzyskaniu pozwolenia

Nasz zaawansowany system informatyczny za rękę doprowadzi Cię do własnej broni — przygotujemy Cię, wyszkolimy, załatwimy formalności. Nasi członkowie z całej Polski tworzą społeczność, która wymienia się informacjami i pomaga sobie nawzajem. Organizujemy dużo spotkań: treningów, zawodów, szkoleń, pikników.

Jesteśmy stale do dyspozycji: odbieramy kilkadziesiąt maili dziennie i tyle wysyłamy odpowiedzi. Na 99% maili odpisujemy w 48h, zwykle dużo szybciej. Przetestuj, adres w zakładce Kontakt :)
Staramy się pomagać na każdym etapie. To, co wiemy przekazujemy chętnie i każdemu kto spyta.

Wiedzę teoretyczną przekazujemy w nowoczesny, wygodny sposób. Te narzędzia (PatentStrzelecki.eu) są poziom wyżej niż wszystkie inne. Są też darmowe (wejdź i sprawdź!) i dostępne bez rejestracji, czy logowania.
Usiądź wygodnie, a magią internetu uzyskasz komplet sprawdzonych informacji, wszystkie potrzebne materiały i narzędzia do ich nauki. Na komputer, tablet lub telefon. Bez reklam, za darmo i błyskawicznie. Zrobiliśmy to porządnie, bo korzystają z tego nasi przyjaciele i rodzina. Sprawdzone na ponad 19 000 strzelców!

Na żywo

Prowadzimy regularne zawody i szkolenia. Przygotujemy Cię do zaliczenia egzaminów bez stresu.

Nauczymy Cię obsługi broni: na strzelnicy przejdziesz intensywne szkolenie. Kursy na patent są prowadzone w średnio 4 osobowych grupach (Warszawa: 10 osób) i każdy ma swoją sztukę broni. Prawie indywidualne podejście instruktora, nie czekasz w kolejce — strzelamy cały czas, żeby zmieścić jak najwięcej praktyki.
Strzelamy, aż bezpieczne nawyki i technika wejdą Ci w krew i będą automatyczne. Szkolimy całościowo: pistolet, karabin i strzelba. Instruktorzy przekażą Ci tyle wiedzy, ile jesteś w stanie przyswoić.

Zaczynaliśmy od szkoleń we Wrocławiu i dalej jest to centrum naszych działań. Obecnie działamy aktywnie też w Warszawie. Mamy coraz bliżej do wszystkich zainteresowanych sportem strzeleckim.
W Warszawie szkolą dla nas Asy-Strzelectwa.pl, jedna z lepszych firm szkoleniowych. Kurs jest darmowy dla członków sekcji sportowej, zatem to oferta bez porównania w mazowieckim. Chcemy jak najlepiej przygotować każdego chętnego, niezależnie od zasobności portfela!

Opłaty

Oferta Braterstwa była, jest i będzie najtańsza w całej Polsce. Zadowala nas jedynie oferowanie wysokiej jakości w najniższej cenie. Opłaty w Braterstwie:
— opcja podstawowa: 10 zł / rocznie
— opcja sportowa: 60 zł / rocznie + jednorazowo 190 zł wpisowego
Regularnie organizujemy najtańsze w Polsce zawody z licencją PZSS, darmowe treningi, imprezy rekreacyjne i popularyzatorskie (pikniki). Nie ma ukrytych opłat. Jasne, czytelne warunki, które są nie do pobicia w całym kraju.
Honorowi Dawcy Krwi oraz kobiety otrzymują pierwszy rok członkostwa podstawowego za darmo (to już 400 osób!).

Dla Pań

Zależy nam na przedstawicielkach płci pięknej, bo jest ich zdecydowanie zbyt mało na strzelnicach. Każda członkini Braterstwa zapisuje się do nas za darmo. Musisz wysłać tylko skan dokumentu z widocznym PESELEM (resztę danych możesz zamazać).
Stawki opłat członkowskich są dla Pań niższe o 50%. Czyli 5 zł zamiast 10 zł w opcji podstawowej oraz 30 zł zamiast 60 zł w opcji sportowej.
Na naszych zawodach z licencją PZSS zawodniczki płacą nie więcej niż 10 zł za wszystkie starty.
Braterstwo to najbardziej prokobieca organizacja strzelecka i daje nam to sporo satysfakcji.

Polityka cenowa

Zauważasz trend? Darmowe, tanie, najtańsze, gratis. Otwarte, bez reklam, dla każdego. Więcej niż zwykle, za mniej niż zwykle. Nie ma tutaj żadnych logo. Nie dostrzeżesz drobnym drukiem „artykuł sponsorowany”. Braterstwo jest przedsięwzięciem niekomercyjnym. Nie prowadzimy działalności gospodarczej, nie namawiamy na kolejne, droższe szkolenia, czy zbędne dodatki. Działamy w Twoim interesie, aby wspólnie poprawić sytuację sportu strzeleckiego.

Nasz cel jest jasny: strzelców w Polsce ma być milion, a nie kilkadziesiąt lub sto kilkadziesiąt tysięcy (doliczając myśliwych), jak teraz. Tego się nie uda zrobić bez: niższych cen, większej dostępności, automatyzacji biurokracji i ludzkiego podejścia. Te wszystkie cechy staramy się wykazywać w Braterstwie.
Pracujemy od kilku lat i nauczyliśmy już środowisko strzeleckie, że można i trzeba lepiej. Trendy się powoli zmieniają, a branża poprawia. Mamy w tym swój udział.

Dołącz do nas i rozpocznij uzyskiwanie własnego pozwolenia. Składka to tylko 10 zł rocznie i zawsze możesz zrezygnować, jeśli Ci się nie spodoba. Co masz do stracenia? Strzelectwo to wspaniałe hobby i wielu nowych znajomych. Warto!

Jak zacząć?

Przede wszystkim, przeczytaj nasze wprowadzające FAQ, w którym jest opisana procedura uzyskania pozwolenia na broń. Bez problemu wszystko zrozumiesz.
Polecamy drogę przez klub sportowy i PZSS (Polski Związek Strzelectwa Sportowego). Daje nieco większe możliwości niż droga przez egzamin policyjny.

Zarejestruj profil na naszej stronie, podając swoje dane osobowe. Wpłać 10 zł składki członkowskiej i już, należysz do Braterstwa! Dostaniesz od razu maila z dalszymi informacjami.
Jeśli chcesz pójść polecaną drogą przez PZSS, musisz się zapisać do sekcji sportowej.

Od samego początku poprowadzimy Cię mailowo krok po kroku. To proste i nie wymaga żadnej filozofii:

1. utwórz i aktywuj konto w KS Amator (10 zł)
2. dołącz do sekcji sportowej (50 + 190 = 240 zł)
3. zalicz przez internet teorię (dostaniesz maila jak to zrobić)
4. zalicz kurs praktyczny (zapisy internetowo, regularnie przypominamy)
5. po 3 miesiącach od dołączenia, zalicz egzamin organizowany przez PZSS
6. gdy otrzymasz patent od PZSS (pocztą), wyślij nam wniosek o licencję
7. gdy otrzymasz licencję od PZSS, zrób badania lekarskie (podpowiemy gdzie)
8. złóż wniosek o pozwolenie na Policji (mamy gotowe, sprawdzone wzory)
9. pozwolenie przyjdzie pocztą (po wizycie Policjanta w Twoim domu).

W skrócie: utwórz konto, wpłać łącznie 250 zł (220 zł jako kobieta) i poprowadzimy Cię aż do końca procedury. W razie pytań, napisz maila. W ciągu kilku godzin odpowiemy.

Ten karabin, o którym marzysz? Podejmij decyzję dziś, za kilka miesięcy będziesz z niego strzelać wśród nowych przyjaciół na strzelnicy. Sport strzelecki jest fajny, broń jest bezpieczna i dostępna, także Ty możesz mieć takie ciekawe i nowoczesne hobby. Mamy bardziej otwarte prawo niż w Kalifornii, szkoda nie skorzystać!

PS. nasza oferta jest kierowana wyłącznie do dorosłych, zdrowych psychicznie i niekaranych Polaków. Jeśli nie spełniasz któregokolwiek z tych czterech warunków, to nic z tego co napisaliśmy powyżej Cię nie dotyczy. Chcemy pomagać osobom spełniającym proste, niezbędne i oczywiste kryteria (przyda się też umiejętność czytania ze zrozumieniem).

PS2. Braterstwo jest prowadzone dla przyjemności i z pasji. Nie powoduje nami przymus ekonomiczny. Stać nas na wszystko, bo jesteśmy tutaj dla satysfakcji z pomocy praworządnym Polakom. Dołączaj bez wahania, jesteś u siebie.

89 thoughts on “Z nami zdobędziesz pozwolenie na broń

 1. Avatar7457b651c

  Cześć, posiadam patent z 2010 roku uprawniający do uprawianie strzelectwa w dyscyplinach s. kulowe i pneumatyczne (tak jest napisane). W związku z tym mam pytanie czy jest on wystarczający do ubiegania się o pozwolenie na broń centralnego zapłonu w konkurencjach pistolet jak i karabin ? Pozdrawiam ! P.S mam też starą licencję PZSS która utraciła ważność w 2013.

 2. AvatarKubiuss

  Mam patent na karabin, pistolet oraz strzelbę, licencję na pistolet i strzelbę, obecnie planuje wyrobić pozwolenie właśnie na pistolet i strzelbę, czy jeśli uzyskam już pozwolenie na oba te rodzaje to istnieje jakiś proces rozszerzenia pozwoleni ana karabin czy muszę na nowo od początku chodzić do lekarzy składać wnioski itp?

 3. AvatarKubiuss

  Jak wygląda sprawa tej wizyty policjanta przed dostaniem pozwolenia? czy fakt, że mimo iż od 6 lat mieszkam w Gdańsku to jednak prawie co rok gdzie indziej bo wynajmuje pokoje/mieszkania a obecnie pokój będzie jakimś problemem? czy tylko sprawdzi że nie mam jakiś swastyk na ścianach i luzik?

 4. AvatarDominebrunet

  Dziś na AGVO udało się zdać z wynikiem 10/10 oraz oczywiście PKS. Pytania w moim przypadku takie same jak na patent strzelecki.eu.
  Odbyło się bez problemu A i zdawalność duża. Z tego co słyszałem jedna osoba oblala i tylko pistolet.

  1. AvatarImpega

   Gratulacje. Ja zdawałem na Rembertowie wczoraj (26.05). Też do przodu. U nas nikt nie oblał z tego co wiem. Mam pytanie, wiesz może jak długo czeka się na patent, bądź wpis o jego posiadanie na platformie Pzss?
   Pzdr

 5. AvatarPrzygodySigaSauera

  Czy jeśli posiadam licencję bezterminową PZSS z 2009 roku na uprawianie strzelectwa sportowego w dyscyplinach pneumatycznych i kulowych, to wystarczy ubiegać się o patent strzelecki, by następnie złożyć wniosek do KWP o pozwolenie?

 6. Avatarkarlap0972

  Cześć! Do Braterstwa zapisałem się 02.04.2019 jako szeregowy SW. Tego samego dnia odebrałem od zbrojmistrza i kadr zaświadczenia o zatrudnieniu, przebytych szkoleniach i przydzieleniu broni służbowej. 09.04.2019 wpłata 242zł i wycieczka do WPA w Opolu z wnioskiem o pozwolenie na kolekcjonerkę :) Papiery złożone 09.04, 07.05. telefon o decyzji pozytywnej, 09.05. odebranie decyzji w WPA wraz z promesą :) Bez egzaminów, lekarzy etc. Jedynie krótka rozmowa z dzielnicowym. Dzielnicowy znalazł w KSIPie informację o moim skazaniu (wyrok uległ zatarciu), dlatego była lekka obawa jak zareaguje WPA, ale się udało :) Gdyby ktoś z Opola lub okolic miał jakieś pytania, piszcie na priv:)
  Pzdr!

 7. Avatareragonpp1111

  Jak wygląda sprawa noszenia broni przy pozwoleniu sportowym jeżeli jestem wśród znajomych/ludzi którym ufam, że nie zabiorą mi broni, to czy muszę nosić broń ukrytą czy mogę ją normalnie w kaburze przy boku nosić?

  1. AvatarRay0

   Noszenie, czyli transport broni załadowanej i gotowej do strzału musi się zawsze odbywać w ukryciu. Przenoszenie, czyli broń rozładowana może być transportowana w sposób jawny/otwarty, ale raczej się tego w Polsce nie praktykuje, gdyż strzelcy nie chcą robić sensacji wśród ludzi postronnych. Każdy na sensowność przenoszenia broni w stanie jawnym ma swoją własną opinię.

 8. AvatarMolek

  Czy na kursie praktycznym są jakieś dodatkowe opłaty np. za wystrzelaną amunicję?

  Czy jest jakaś szansa na Wasz (nasz :-D) oddział w Wielkopolsce, czy ludzie tu są jednak zbyt pazerni (bo ceny zdecydowanie najwyższe w Polsce)?

 9. AvatarMardaros

  Witam
  Mam bardzo nietypowe pytanie i nie mogłem znaleść na nie jednoznacznej odpowiedzi. Jestem kpof i posiadam pozwolenie na broń „na okaziciela”. Chciałbym uzyskac pozwolenie na broń kolekcjonerską czy musze ponownie przechodzic egzamin na Policji ???

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Zależy od tego na jaką broń masz dopuszczenie, a na jaką chcesz mieć pozwolenie. Jeśli pozwolenie pokrywałoby się z dopuszczenie i dopuszczenie masz z nowej ustawy (czyli wydane po 2011 roku) to WPA powinno Ci uznać ten przeszły egzamin. Ale nie gwarantuję.

 10. Avatarkatani77

  Witam.
  Kolega jest pracownikiem ochrony i posiada legitymację upoważniająca do posiadania broni (tzw. pozwolenie obiektowe) czy starając sie o pozwolenie kolekcjonerskie będzie musiał zdawać egzaminy itp….. ? czy może jest jakaś procedura uproszczona?

 11. AvatarDawidD

  Czy w przypadku, gdy żaden z terminów szkolenia praktycznego do patentu mi nie pasuje (nie wnikajmy dlaczego), to czy można się u Asów Strzelectwa zapisać na szkolenie indywidualne (oczywiście płacąc tyle, ile sobie życzycie za taką przyjemność)?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Tak, oczywiście. Twój wybór. Polecamy doszkolenia u Asów Strzeleckich. Nie wiem czy kiedykolwiek słyszałem negatywną opinię to treningu z nimi :)
   Nasze szkolenia z nimi mają tę zaletę, że są po prostu najtańsze w całym województwie. Ale jak chcesz wydać nieco więcej pieniędzy, to raczej nie będziesz żałować.

 12. AvatarLewy82

  Hej. Czy jeśli 15 l. temu prowadząc auto pod wpływem, złapała mnie policja i od 0,6 prom., bo tyle wydmuchałem, sprawę kierowano do sądu, a ten skazał mnie na grzywnę i zawiasy, to czy mogę ubiegać się teraz o pozwolenie, czy nie ma szans?

    1. Avatarjaba

     Hej!
     Napisz co zrobiłeś , kiedy zrobiłeś , kiedy skazanie zostało zatarte jeśli spełniło się jedno z :
     Przesłanki zatarcia skazania znajdziemy w art. 107 kodeksu karnego.

     kara pozbawienia wolności lub 25 lat pozbawienia wolności – 10 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania
     kara dożywotniego pozbawienia wolności – 10 lat od uznania jej za wykonaną, od darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania
     kara ograniczenia wolności – 3 lata od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania
     kara grzywny – 1 rok od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania
     odstąpienie od wymierzenia kary – zatarcie skazania następuje z upływem roku od wydania prawomocnego orzeczenia
     przy wymierzeniu kary w zawieszeniu – skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby”
     Wysłać należy to do Komendy Głównej Policji w Warszawie wydział kryminalny, albo najlepiej tam gdzie Cię „złapali”, a oni przekierują to do wawy (trwa to max 2 miesiące)
     W swoim „podaniu” napisz że to było błąd życiowy etc.. i w sumie najważniejsze napisz motywację, najlepiej:
     że wpis w KSIPie nie pozwala Ci podążać twoją ścieżką rozwoju, której jednym z celów jest chęć wstąpienia do Policji lub służb mundurowych.
     Ważne mimo że z ustawy wpis w ksipie powinien zostać zaktualizowany , to nikt tego nie robi, więc jeśli tego nie napiszesz to on będzie tam widniał .. (chodzi o pracę kryminalnych że można kogoś powiązać z czynami z przeszłości.. akurat nie koniecznie chodzi o jazdę pod wpływem)
     Wysyłasz to do Komendy Głównej Policji wydział kryminalny w Warszawie , lub osobiście zanosisz na komisariat „który Cię złapał” , oni to przekażą wyżej o czym Cię poinformują listownie.

     1. Avatarzagiel68

      Tak konkretnie to trzeba pisać do :
      Biuro Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji,
      ul. Wiśniowa 58 02-520 Warszawa
      odradzam zaniesienie do komisariatu „który cię złapał”.

     2. AvatarCezar73

      A jak jest gdy ktoś kiedyś byl skazany za błędy młodości ale już posiada zaświadczenie o niekaralności. Czyli jest czysty w krajowym rejestrze skazanych.

     3. AvatarKS Amator Autor wpisu

      Powinno być jak wyżej (czyli bez problemu), ale dla pewności warto wyczyścić KSIP przed wnioskowaniem o pozwolenie.

     4. AvatarCezar73

      Rozmawiałem z kimś kto przez to samo przechodził. Podejrzenia i to z kim byleś spisywany przy kontroli drogowej z półświatka na bębnie w KSIPie nie ma znaczenia przy wydawaniu decyzji. Jest w systemie. Lecz jest bez znaczenia, znajomy robil kwalifikowanego pracownika ochrony, bron obiektowa, w końcu sport. Mając w KSIPie trzy zawiasy za błędy młodości. I czysty KRS.

     5. AvatarCezar73

      Pamiętać trzeba ze każdy pretekst by zrobić Ci rewizje w domu – niekiedy fantastyczny jak zabójstwo JFK, czy wykroczenie drogowe jest w KSIP.

     6. AvatarLewy82

      Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź, choć nie wszystko zrozumiałem. Jeszcze w grudniu napisałem do Komendanta Głównego z prośbą o usunięcie mnie
      z Ksip’u. W styczniu z kolei, do Biura Wywiadu Kryminalnego KGP, jak napisał Kolega niżej, bo od „Głównego” nie otrzymałem odpowiedzi. Kilka dni temu napisali, że zajmą się sprawą i mam poczekać do 2 miesięcy na rozpatrzenie wniosku. Jednak napisałem krótko i zwięźle o co mi chodzi, motywując, że chcę korzystać przysługujących mi praw, jako obywatel.
      W każdym razie sprawa w toku. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za podpowiedzi.

     7. AvatarCezar73

      Dostalem papier z KSIP, a raczej biura Wyewiadu w Warszawie na ulicy Wisniowej ( Biuro Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji, ul. Wiśniowa 58 02-520 Warszawa ). Kilka stron A4, czemu zbieraja dane – rodo, zbieranie negatywnych przeslanek jezeli takowe istnieja ….., aktualna wykladnie prawa, itd…. Moge to podeslac komus kto sie tym interesuje. Decyzja o zamazaniu oczywiscie pozytywna – w jednym zdaniu – ze wykonano jak wnioskowałem. Po co komus w systemie mandat za picie piwa w miejscu publicznym itd…. pobyt na izbie wytrzezwien 15 lat temu…..

      Papier zwrotny po wyslaniu podania napisanego na kolanie, dzieki temu wpisowi przyszedl chyba po ok. 2.5 miesiaca, ale z decyzja pozytywna.

 13. Avatarkorbowody

  Mowa tu o przeszkoleniu. Jeśli 15 lat temu byłem myśliwym i miałem kurs przeszkalający mnie z posługiwania sie bronią długą gwintowaną i gładkolufową to jest to ważne? Myśliwym już nie jestem 15 lat i też z tego tytułu cofnięto mi pozwolenie na broń myśliwską. Teraz chciał bym wyrobić kolekcjonerską. Proszę o odpowiedź.

 14. AvatarTata Borata

  Witam. Właśnie zarejestrowałem się w braterstwie Mam pytanie , kto w Waszym rozumieniu jest Honorowym Dawcą Krwii? Mam książeczkę, w której zbieram pieczątki po każdej donacji. Czy to wystarczy?

 15. AvatarRafal1988m

  Strasznie chciałbym zdobyć pozwolenie na broń, już po pierwszej wizycie na strzelnicy w Świdnicy mocno zainteresowałem się tym sportem. Problemem jest jednak jeden temat, od 2 lat chodzę do psychiatry i leczę się na depresje. Jest to zwykła choroba cywilizacyjna. Ale nie wiem jak patrzą na to przy procedurze uzyskania pozwolenia. Czy teraz lub kiedykolwiek po zakończeniu leczenia będę mógł się ubiegać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Może po zakończeniu leczenia. Ale depresja to czynnik wysokiego ryzyka przy broni palnej, dlatego będzie Ci ciężko.

   Osobiście — polecam Ci zrezygnować z planów strzeleckich w najbliższym czasie i skupić się na ustabilizowaniu swojego życia. Hobby strzeleckie poczeka.

 16. Avataregipt

  Witam, jestem członkiem klubu kolekcjonerów, oraz jestem w sekcji sportowej i w tejże sekcji zdobywam pozwolenie na broń ( aby ominąć egzaminy policyjne). Robię zakup broni , ale po jakimś czasie nie chcę uczestniczyć w zawodach i chce pozostać kolekcjonerem. Co z moim pozwoleniem ??? Pracuję na delegacjach za granicami kraju i jestem kilka dni co miesiąc lub co dwa miesiące w kraju, więc ciężko aby się jeszcze po zawodach tułać. Chciałbym zachować broń oraz pozwolenie na jej posiadanie. Pytanie jak to zrobić i czy jest taka możliwość. Przepraszam jeśli taki wątek już był, nie znalazłem .Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedz .

 17. AvatarMetex

  Witam,

  na wstępie gratulacje za fajny poradnik jak zdobyć broń :)
  Mam pytanie innego typu. Jestem funkcjonariuszem, mam służbową broń Glocka 19. Prywatnie mam pozwolenie na pistolet w ilości 10 szt. Broń jaką mam w domu to XDM. Chciałbym rozszerzyć to pozwolenie na karabin oraz broń gładkolufową. W jaki najprostszy sposób mogę to zrobić? S

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Zależy jakie masz przeszkolenie w służbie. Bo jeśli np nie masz przeszkolenia na karabin (policjanci nie mają), to obecnie jest ciężko uzyskać takie pozwolenie.
   Jedną z dróg jest zrobienie uprawnień prowadzącego strzelanie LOK, co do tej pory pozwalało uzyskać pozwolenei w całym zakresie. Ale ostatnio WPA zaczęły to kwestionować. W tym przypadku, może sensownie byłoby się przejść do WPA i zapytać, czy uznają prowadzących strzelanie LOK jako zwolnienie z egzaminu dla funkcjonariuszy.

   1. AvatarMetex

    Mam na papierze szkolenie tylko z broni krótkiej. Może dałoby się gdzieś zrobić oficjalne szkolenie na obsługę broni gładkolufowej i karabinu?
    WPA Warszawa jest dosyć przyjaźnie nastawiona do f-szy więc liczę na to że nie będzie robiła większych problemów.

 18. AvatarAnanas

  Pozdrawiam Braterstwo i dziękuję – używając Waszych materiałów i testów zdałam część teoretyczną egzaminu na patent 10/10. Praktyka też zaliczona – piłeczka w ogródku PZSS (ciekawe, na jak długo). Jeszcze raz dziękuję.

 19. AvatarEric

  Czy PZSS wymaga ukończenia kursu przygotowującego do patentu, by podejść do egzaminu na patent? Mam z bronią do czynienia od dziecka, ojciec jest instruktorem strzelectwa i nie mam potrzeby brać udziału w takim praktycznym kursie, jeśli nie wymaga tego PZSS. Byłby to dla mnie niemały problem i marnowanie czasu

 20. AvatarSZPAK

  Witam serdecznie, jestem żołnierzem zawodowym posiadam krótką broń służbową, rozumiem że lekarza oraz szkolenia dotyczące przechowywania i obchodzenia się z bronią mnie nie dotyczą. Moje pytanie brzmi jaką ścieżkę muszę przejść aby uzyskać pozwolenie na broń kolekcjonerską?
  Pozdrawiam

 21. Avatarstyle7

  Do którego WPA powinienem kierować korespondencję, zameldowanie mam w woj. Opolskim, ale ze względu na charakter pracy jestem cały czas w delegacji i obecnie ( od 1,5 roku i jeszcze przez najbliższe 10 mc ) mieszkam w Legnicy ( dolnośląskie) ?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Do WPA, w którym masz „miejsce stałego pobytu”. Jeśli masz dom i rodzinę w opolskim, to do tamtego WPA. Jeśli przeniosłeś sie z rzeczami w Legnicy i raczej to uważasz za swoje mieszkanie, to WPA Wrocław.

   Polecam składać tam, gdzie mieszkasz, Chyba, że tylko się zatrzymujesz na kilka tygodni w danym miejscu i potem przenosisz dalej.

 22. Avatartonidriver

  Witam. Czyli różnica między sportowym a kolekcjonerskim jest taka,że mając sportowe muszę jeździć na zawody dwa razy do roku ale broń można nosić załadowaną a pozwolenie kolekcjonerskie brak zawodów i broń rozładowana ?

 23. AvatarMarcin

  Hmmm tu tak ładnie to jest wszystko opisane. Ale z tego co wiem to broń mogę mieć przy sobie tylko w drodze na strzelnice i z powrotem. Poza tym musi być przechowywana w bezpiecznym miejscu tj. Sejf albo szafa pancerna… z tego co wyczytałem w zapowiedzi pozwalacie ominąć tj. Iść nieco inna droga niż egzaminy policyjne… hmmm tylko idąc drogą przez „policję” dobrze umotywujac swoje potrzeby można dostać pozwolenie na broń do obrony osobistej….chyba że jestem w błędzie?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   1. Możesz przenosić rozładowaną broń bez problemu, nie tylko na strzelnicę.
   2. Mając pozwolenie do celów sportowych możesz nosić przy sobie broń załadowaną.
   3. Nie otrzymasz bez znajomości pozwolenia do ochrony osobistej.
   4. Egzamin policyjny bywa nieprzewidywalny, więc go nie polecam, ale dużo osób wybiera tę drogę (pełne pozwolenie kolekcjonerskie) i też zdają.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Wyrok w zawieszeniu po jakimś czasie się przedawnia i znika z Twojej historii (przynajmniej w założeniach). Zatem nie będzie on stanowił przeszkody.

   Nasza oferta jest skierowana wyłącznie do praworządnych, dorosłych i zdrowych psychicznie ludzi. Jeśli nie należysz do tej grupy, to nie zapisuj się do Braterstwa. Ale z zatartym wyrokiem jesteś z powrotem uznawany za praworządnego — prawo daje ludziom możliwość pomyłki w życiorysie. W skrócie: tak, możesz się zapisać.

 24. Avatarwojtek_the_bear

  Cześć! Wspaniale, że istnieje Braterstwo! Jak tylko się o Was dowiedziałem zapisałem się do sekcji kolekcjonerskiej, póki co, bo chcę z Wami przejść całą drogę do pozwolenia. Co to znaczy, że honorowi dawcy krwi zapisują się za darmo? Dotyczy to wpisowego na kurs czy opłaty członkowskiej? Trzeba być zasłużonym honorowym dawcą czy po prostu dawcom krwi? Proszę o rozwiniecie tej „promocji”.

 25. AvatarKamil

  Cześć !

  Bardzo się cieszę, ze mieszkam we Wrocławiu ;)

  Rozpiszecie proszę jak wygląda to w kwestii finansowej całego kursu. Tzn – przychodzę do was, zdrowy psychicznie i nie karany ;> Ale 2tys nie błąkają mi się luzem po kieszeni więc chciałby jakoś rozłożyć to na raty. Chodziłem już na strzelnice zarówno zone i pod Świebocki. Strzelałem też w w twierdzy srebrnagora . Chciałbym uzyskać pozwolenie które pozwoli mi skorzystać ze strzelnicy otwartej na obrzeżach miasta , zabrać broń krótką, wiaderko amunicji i postrzelać ze znajomymi nie wydając przy tym worka pieniędzy.

  Pozdrawiam !

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Płatności są rozbite na całe 6 miesięcy. Najpierw 250 zł dla nas, mija 3 miesiące, 450 zł za lekarza do patentu i egzamin na patent. Mija miesiąc, 70 zł za licencję. Mija miesiąc i 894 zł na lekarza do pozwoleń i wnioski o pozwolenia.

   Nie da się tego zrobić taniej, bo poza 250 zł dla nas, reszta opłat jest sztywna i wynika albo ze stawek lekarzy lub PZSSu albo ustaw i rozporządzeń.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Tą drogą uzyskasz dwa pozwolenia: na broń sportową do celów sportowych i broń sportową do celów kolekcjonerskich.
   Oba typy pozwoleń umożliwiają trzymanie broni w domu, strzelanie na strzelnicy i przenoszenie (niezaładowanej) broni po mieście.

   Broń do celów sportowych możesz dodatkowo nosić załadowaną i użyczać innym strzelcom.

   Kupując daną sztukę broni możesz wybrać do jakiego celu ją zarejestrujesz (dopóki masz miejsce w wybranym celu). Możesz dziś kupić Glocka 17 i dać do kolekcji, jutro go przenieść do sportu, za miesiąc znów przerejestrować go do kolekcji. Bardzo elastyczne.

   Te pozwolenia prawie nie nakładają ograniczeń, trzeba je tylko utrzymywać. Kolekcjonerskie: tylko będąc członkiem Braterstwa. Sportowe: musisz być członkiem klubu sportowego (np Braterstwa) i utrzymać licencję PZSS (trochę płacisz + coroczna wizyta na zawodach).

   1. Avatardancho

    dzięki wielkie za info. rozumiem że Bractwo macie tylko we Wrocku? czy też działacie w innych miastach? Ze stolicy troche godzin mam i się zastanawiam ile razy musiałbym być na pewno u Was we Wrocku.

    1. Avatarrogathy

     Braterstwo (nie mylić z Bractwem Kurkowym – inna organizacja) jest stowarzyszeniem ogólnopolskim. Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz. Zarówno starty do przedłużenia licencji jak i przygotowanie do patentu możesz odbyć w dowolnym mieście. Po rejestracji będziesz miał dostęp do forum lokalnego dla członków Braterstwa z twoich okolic. Jeśli jednak chcesz odbyć intensywny kurs praktyczny (przygotowanie do patentu) we Wrocławiu lub w Warszawie to pojedyncza (całodniowa) wizyta.

     1. AvatarCezar73

      Czy platnosc skladek rocznych 10 pln w KS Amator , nie koliduje z przynaleznoscia do innych klubow sportowych w PZSS ? Bo mam swoj ulubiony/ukochany klub gdzie juz strzelam na swoim osiedlu raz na ok 2 tygodnie, jestem czlonkiem, bede przystepowal do egzaminu itd…. a chcialbym i was wspierac chociazby sama skladka – dzis zostala wyslana. Nie chcialbym aby to kolidowalo w systemie pzss, albo dodatkowe informacje jakie jest wpisowe dla samej kolekcjonerki np. Taka dodatkowa informacja, bo jest pozno i przepraszam ale nie doczytalem.

Dodaj komentarz