Z nami zdobędziesz pozwolenie na broń

Poprowadzimy Cię za rękę od zera do własnej broni palnej w 6 miesięcy. Robiliśmy to tysiąc razy!

Czas: Około 6 miesięcy.
Koszt: łącznie 1.6 – 2 tys zł (rozłożone w czasie; nie trzeba płacić wszystkiego od razu).
Efekt: Pozwolenie na minimum 10 sztuk broni palnej (pistolety, karabiny, strzelby).

Dla kogo?

Chcesz mieć własną broń palną? Pistolet, karabin, a może strzelbę śrutową? Glocka, CZ-tkę, AK-47, Mosina, Mossberga, Uzi lub Pepeszę? Chcesz strzelać sportowo, na wynik, a może dla zabawy i huku? Marzy Ci się karabin wprost z filmu?

To łatwe! Udało Ci się zdać prawo jazdy? Pozwolenie wyrobisz bez problemu. Od kilku lat pomagamy ludziom takim jak Ty realizować swoją pasję, bo mamy dokładnie taką samą. Od 2011 roku dostęp do strzelectwa jest otwarty dla każdego praworządnego człowieka i bez trudu możesz do nas dołączyć.
Za rękę poprowadzimy Cię przez procedury. Powiemy co, gdzie, kiedy i za ile. Robiliśmy to dosłownie tysiące razy. Zapytaj na dowolnej strzelnicy o Braterstwo, a spotkasz ludzi, którzy nas znają.

Nasze cele

Braterstwo powstało, żeby strzelców było jak najwięcej. Obniżamy koszty, tłumaczymy procedury, prostujemy ścieżki strzelcom. Mamy tysiące członków z całej Polski.

Chcemy, żebyś miał broń palną i potrafił się nią posługiwać. Żebyś wciągnął do strzelectwa swoją rodzinę, znajomych i współpracowników. Żeby nikt w Twoim domu nie obawiał się broni — jest bezpieczniejsza niż szlifierka kątowa. Żeby wizyta na strzelnicy stanowiła dla Ciebie rozrywkę równie normalną jak niedzielna przejażdżka rowerem.

Jak pomożemy w uzyskaniu pozwolenia

Nasz zaawansowany system informatyczny krok po kroku doprowadzi Cię do własnego pozwolenia — przygotujemy Cię, wyszkolimy, załatwimy wszystkie formalności. Tysiące naszych członków z całej Polski tworzą społeczność, która wymienia się informacjami i pomaga sobie nawzajem. Organizujemy dużo spotkań: treningów, zawodów, szkoleń, pikników.

Pomagamy i wyjaśniamy wątpliwości: odbieramy kilkadziesiąt maili dziennie i tyle wysyłamy w odpowiedzi. Na 99% maili odpisujemy w 48h, zwykle dużo szybciej. Przetestuj, adres jest w zakładce Kontakt :)
Staramy się pomagać na każdym etapie procedur. To, co wiemy przekazujemy chętnie i każdemu kto spyta.

Na żywo

Prowadzimy regularne zawody i szkolenia. Przygotujemy Cię do zaliczenia egzaminów bez stresu.

Wiedzę teoretyczną przekazujemy w nowoczesny, wygodny sposób. Te narzędzia (PatentStrzelecki.eu) są poziom wyżej niż wszystkie inne. Są też darmowe (wejdź i sprawdź!) i dostępne bez rejestracji, czy logowania.
Usiądź wygodnie, a magią internetu uzyskasz komplet sprawdzonych informacji, wszystkie potrzebne materiały i narzędzia do ich nauki. Na komputer, tablet lub telefon. Bez reklam, za darmo i błyskawicznie. Zrobiliśmy to porządnie, bo korzystają z tego nasi przyjaciele i rodzina. Sprawdzone na ponad 11 000 strzelców!

Nauczymy Cię obsługi broni. Na strzelnicy przejdziesz intensywne szkolenie. Kursy na patent są prowadzone w małych grupach po 6-10 osób i każdy ma swoją sztukę broni. Nie czekasz w kolejce — strzelamy cały czas, żeby zmieścić jak najwięcej praktyki.
Strzelamy aż bezpieczne nawyki i technika wejdą Ci w krew i będą automatyczne. Szkolimy ze wszystkich rodzajów broni, jakie pojawiają się na egzaminie: pistolet, karabin i strzelba. Instruktorzy przekażą Ci tyle wiedzy, ile jesteś w stanie przyswoić w trakcie szkolenia.

Zaczynaliśmy od szkoleń we Wrocławiu i dalej jest to centrum naszych działań. Ale ponieważ coraz więcej zainteresowanych przyjeżdżało niekiedy z daleka, staramy się nawiązać współpracę z instruktorami w innych miastach, aby było jak najwygodniej. Szkoleń jest coraz więcej, bo jest coraz więcej nowych strzelców. Chcemy wspomóc rozrost hobby strzeleckiego!
Obecnie działamy już w 4 miastach: we Wrocławiu, Warszawie, Tarnobrzegu lub Jaworznie. Mamy coraz bliżej do wszystkich zainteresowanych sportem strzeleckim.

W Warszawie szkolą dla nas Asy-Strzelectwa.pl, jedna z lepszych firm szkoleniowych. Kurs jest darmowy dla członków sekcji sportowej, zatem to oferta bez porównania w mazowieckim. Chcemy jak najlepiej przygotować każdego chętnego, niezależnie od zasobności portfela!

Opłaty

Oferta Braterstwa była, jest i będzie najtańsza w całej Polsce. Zadowala nas jedynie oferowanie wysokiej jakości w najniższej cenie. Opłaty w Braterstwie:
— opcja kolekcjonerska: 10 zł / rocznie
— opcja sportowa i kolekcjonerska: 60 zł / rocznie + jednorazowo 190 zł wpisowego
Regularnie organizujemy najtańsze w Polsce zawody z licencją PZSS.
Nie ma ukrytych opłat. Jasne, czytelne warunki, które są nie do pobicia w całym kraju.

Honorowi Dawcy Krwi otrzymują członkostwo kolekcjonerskie za darmo (to już 200 osób!).

Dla Pań

Zależy nam na przedstawicielkach płci pięknej, bo jest ich zdecydowanie zbyt mało na strzelnicach. Każda członkini Braterstwa zapisuje się do nas za darmo. Musisz wysłać tylko skan dokumentu z widocznym PESELEM (resztę danych możesz zamazać).

Stawki opłat członkowskich są dla Pań niższe o 50%. Czyli 5 zł zamiast 10 zł w opcji kolekcjonerskiej oraz 30 zł zamiast 60 zł w opcji kolekcjonersko-sportowej.
Na naszych zawodach z licencją PZSS zawodniczki płacą nie więcej niż 10 zł za wszystkie starty.
Braterstwo to najbardziej prokobieca organizacja strzelecka i daje nam to sporo satysfakcji.

Polityka cenowa

Zauważasz trend? Darmowe, tanie, najtańsze, gratis. Otwarte, bez reklam, dla każdego. Więcej niż zwykle, za mniej niż zwykle. Nie ma tutaj żadnych logo. Nie dostrzeżesz drobnym drukiem „artykuł sponsorowany”. Braterstwo jest przedsięwzięciem niekomercyjnym. Nie prowadzimy działalności gospodarczej, nie namawiamy na kolejne, droższe szkolenia, czy zbędne dodatki. Działamy w Twoim interesie, aby wspólnie poprawić sytuację sportu strzeleckiego.

Nasz cel jest jasny: strzelców w Polsce ma być milion, a nie kilkadziesiąt lub sto kilkadziesiąt tysięcy (doliczając myśliwych), jak teraz. Tego się nie uda zrobić bez: niższych cen, większej dostępności, automatyzacji biurokracji i ludzkiego podejścia. Te wszystkie cechy staramy się wykazywać w Braterstwie.
Pracujemy od kilku lat i nauczyliśmy już środowisko strzeleckie, że można i trzeba lepiej. Trendy się powoli zmieniają, a branża poprawia. Mamy w tym swój udział.

Dołącz do nas i rozpocznij uzyskiwanie własnego pozwolenia. Składka to tylko 10 zł rocznie i zawsze możesz zrezygnować, jeśli Ci się nie spodoba. Co masz do stracenia? Strzelectwo to wspaniałe hobby i wielu nowych znajomych. Warto!

Jak zacząć?

Przede wszystkim, przeczytaj nasze wprowadzające FAQ, w którym jest opisana procedura uzyskania pozwolenia na broń. Bez problemu wszystko zrozumiesz.
Polecamy drogę przez klub sportowy i PZSS (Polski Związek Strzelectwa Sportowego). Daje nieco większe możliwości niż droga przez egzamin policyjny.

Zarejestruj profil na naszej stronie, podając swoje dane osobowe. Wpłać 10 zł składki członkowskiej i już, należysz do Braterstwa! Dostaniesz od razu maila z dalszymi informacjami.
Jeśli chcesz pójść polecaną drogą przez PZSS, musisz się zapisać do sekcji sportowej.

Od samego początku poprowadzimy Cię mailowo krok po kroku. To proste i nie wymaga żadnej filozofii:

1. utwórz i aktywuj konto w KS Amator (10 zł)
2. dołącz do sekcji sportowej (50 + 190 = 240 zł)
3. zalicz przez internet teorię (dostaniesz maila jak to zrobić)
4. zalicz kurs praktyczny (zapisy internetowo, regularnie przypominamy)
5. po 3 miesiącach od dołączenia, zalicz egzamin organizowany przez PZSS
6. gdy otrzymasz patent od PZSS (pocztą), wyślij nam wniosek o licencję
7. gdy otrzymasz licencję od PZSS, zrób badania lekarskie (podpowiemy gdzie)
8. złóż wniosek o pozwolenie na Policji (mamy gotowe, sprawdzone wzory)
9. pozwolenie przyjdzie pocztą (po wizycie Policjanta w Twoim domu).

W skrócie: utwórz konto, wpłać łącznie 250 zł (220 zł jako kobieta) i poprowadzimy Cię aż do końca procedury. W razie pytań, napisz maila. W ciągu kilku godzin odpowiemy.

Ten karabin, o którym marzysz? Podejmij decyzję dziś, za kilka miesięcy będziesz z niego strzelać wśród nowych przyjaciół na strzelnicy. Sport strzelecki jest fajny, broń jest bezpieczna i dostępna, także Ty możesz mieć takie ciekawe i nowoczesne hobby. Mamy bardziej otwarte prawo niż w Kalifornii, szkoda nie skorzystać!

PS. nasza oferta jest kierowana wyłącznie do dorosłych, zdrowych psychicznie i niekaranych Polaków. Jeśli nie spełniasz któregokolwiek z tych warunków, to nic z tego co napisaliśmy powyżej Cię nie dotyczy. Nie chcemy dawać broni wszystkim, a raczej osobom spełniającym proste, niezbędne i oczywiste kryteria.

56 myśli nt. „Z nami zdobędziesz pozwolenie na broń

 1. AvatarLewy82

  Hej. Czy jeśli 15 l. temu prowadząc auto pod wpływem, złapała mnie policja i od 0,6 prom., bo tyle wydmuchałem, sprawę kierowano do sądu, a ten skazał mnie na grzywnę i zawiasy, to czy mogę ubiegać się teraz o pozwolenie, czy nie ma szans?

    1. Avatarjaba

     Hej!
     Napisz co zrobiłeś , kiedy zrobiłeś , kiedy skazanie zostało zatarte jeśli spełniło się jedno z :
     Przesłanki zatarcia skazania znajdziemy w art. 107 kodeksu karnego.

     kara pozbawienia wolności lub 25 lat pozbawienia wolności – 10 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania
     kara dożywotniego pozbawienia wolności – 10 lat od uznania jej za wykonaną, od darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania
     kara ograniczenia wolności – 3 lata od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania
     kara grzywny – 1 rok od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania
     odstąpienie od wymierzenia kary – zatarcie skazania następuje z upływem roku od wydania prawomocnego orzeczenia
     przy wymierzeniu kary w zawieszeniu – skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby”
     Wysłać należy to do Komendy Głównej Policji w Warszawie wydział kryminalny, albo najlepiej tam gdzie Cię „złapali”, a oni przekierują to do wawy (trwa to max 2 miesiące)
     W swoim „podaniu” napisz że to było błąd życiowy etc.. i w sumie najważniejsze napisz motywację, najlepiej:
     że wpis w KSIPie nie pozwala Ci podążać twoją ścieżką rozwoju, której jednym z celów jest chęć wstąpienia do Policji lub służb mundurowych.
     Ważne mimo że z ustawy wpis w ksipie powinien zostać zaktualizowany , to nikt tego nie robi, więc jeśli tego nie napiszesz to on będzie tam widniał .. (chodzi o pracę kryminalnych że można kogoś powiązać z czynami z przeszłości.. akurat nie koniecznie chodzi o jazdę pod wpływem)
     Wysyłasz to do Komendy Głównej Policji wydział kryminalny w Warszawie , lub osobiście zanosisz na komisariat „który Cię złapał” , oni to przekażą wyżej o czym Cię poinformują listownie.

 2. Avatarkorbowody

  Mowa tu o przeszkoleniu. Jeśli 15 lat temu byłem myśliwym i miałem kurs przeszkalający mnie z posługiwania sie bronią długą gwintowaną i gładkolufową to jest to ważne? Myśliwym już nie jestem 15 lat i też z tego tytułu cofnięto mi pozwolenie na broń myśliwską. Teraz chciał bym wyrobić kolekcjonerską. Proszę o odpowiedź.

 3. AvatarTata Borata

  Witam. Właśnie zarejestrowałem się w braterstwie Mam pytanie , kto w Waszym rozumieniu jest Honorowym Dawcą Krwii? Mam książeczkę, w której zbieram pieczątki po każdej donacji. Czy to wystarczy?

 4. AvatarRafal1988m

  Strasznie chciałbym zdobyć pozwolenie na broń, już po pierwszej wizycie na strzelnicy w Świdnicy mocno zainteresowałem się tym sportem. Problemem jest jednak jeden temat, od 2 lat chodzę do psychiatry i leczę się na depresje. Jest to zwykła choroba cywilizacyjna. Ale nie wiem jak patrzą na to przy procedurze uzyskania pozwolenia. Czy teraz lub kiedykolwiek po zakończeniu leczenia będę mógł się ubiegać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Może po zakończeniu leczenia. Ale depresja to czynnik wysokiego ryzyka przy broni palnej, dlatego będzie Ci ciężko.

   Osobiście — polecam Ci zrezygnować z planów strzeleckich w najbliższym czasie i skupić się na ustabilizowaniu swojego życia. Hobby strzeleckie poczeka.

 5. Avataregipt

  Witam, jestem członkiem klubu kolekcjonerów, oraz jestem w sekcji sportowej i w tejże sekcji zdobywam pozwolenie na broń ( aby ominąć egzaminy policyjne). Robię zakup broni , ale po jakimś czasie nie chcę uczestniczyć w zawodach i chce pozostać kolekcjonerem. Co z moim pozwoleniem ??? Pracuję na delegacjach za granicami kraju i jestem kilka dni co miesiąc lub co dwa miesiące w kraju, więc ciężko aby się jeszcze po zawodach tułać. Chciałbym zachować broń oraz pozwolenie na jej posiadanie. Pytanie jak to zrobić i czy jest taka możliwość. Przepraszam jeśli taki wątek już był, nie znalazłem .Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedz .

 6. AvatarMetex

  Witam,

  na wstępie gratulacje za fajny poradnik jak zdobyć broń :)
  Mam pytanie innego typu. Jestem funkcjonariuszem, mam służbową broń Glocka 19. Prywatnie mam pozwolenie na pistolet w ilości 10 szt. Broń jaką mam w domu to XDM. Chciałbym rozszerzyć to pozwolenie na karabin oraz broń gładkolufową. W jaki najprostszy sposób mogę to zrobić? S

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Zależy jakie masz przeszkolenie w służbie. Bo jeśli np nie masz przeszkolenia na karabin (policjanci nie mają), to obecnie jest ciężko uzyskać takie pozwolenie.
   Jedną z dróg jest zrobienie uprawnień prowadzącego strzelanie LOK, co do tej pory pozwalało uzyskać pozwolenei w całym zakresie. Ale ostatnio WPA zaczęły to kwestionować. W tym przypadku, może sensownie byłoby się przejść do WPA i zapytać, czy uznają prowadzących strzelanie LOK jako zwolnienie z egzaminu dla funkcjonariuszy.

   1. AvatarMetex

    Mam na papierze szkolenie tylko z broni krótkiej. Może dałoby się gdzieś zrobić oficjalne szkolenie na obsługę broni gładkolufowej i karabinu?
    WPA Warszawa jest dosyć przyjaźnie nastawiona do f-szy więc liczę na to że nie będzie robiła większych problemów.

 7. AvatarAnanas

  Pozdrawiam Braterstwo i dziękuję – używając Waszych materiałów i testów zdałam część teoretyczną egzaminu na patent 10/10. Praktyka też zaliczona – piłeczka w ogródku PZSS (ciekawe, na jak długo). Jeszcze raz dziękuję.

 8. AvatarEric

  Czy PZSS wymaga ukończenia kursu przygotowującego do patentu, by podejść do egzaminu na patent? Mam z bronią do czynienia od dziecka, ojciec jest instruktorem strzelectwa i nie mam potrzeby brać udziału w takim praktycznym kursie, jeśli nie wymaga tego PZSS. Byłby to dla mnie niemały problem i marnowanie czasu

 9. AvatarSZPAK

  Witam serdecznie, jestem żołnierzem zawodowym posiadam krótką broń służbową, rozumiem że lekarza oraz szkolenia dotyczące przechowywania i obchodzenia się z bronią mnie nie dotyczą. Moje pytanie brzmi jaką ścieżkę muszę przejść aby uzyskać pozwolenie na broń kolekcjonerską?
  Pozdrawiam

 10. Avatarstyle7

  Do którego WPA powinienem kierować korespondencję, zameldowanie mam w woj. Opolskim, ale ze względu na charakter pracy jestem cały czas w delegacji i obecnie ( od 1,5 roku i jeszcze przez najbliższe 10 mc ) mieszkam w Legnicy ( dolnośląskie) ?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Do WPA, w którym masz „miejsce stałego pobytu”. Jeśli masz dom i rodzinę w opolskim, to do tamtego WPA. Jeśli przeniosłeś sie z rzeczami w Legnicy i raczej to uważasz za swoje mieszkanie, to WPA Wrocław.

   Polecam składać tam, gdzie mieszkasz, Chyba, że tylko się zatrzymujesz na kilka tygodni w danym miejscu i potem przenosisz dalej.

 11. Avatartonidriver

  Witam. Czyli różnica między sportowym a kolekcjonerskim jest taka,że mając sportowe muszę jeździć na zawody dwa razy do roku ale broń można nosić załadowaną a pozwolenie kolekcjonerskie brak zawodów i broń rozładowana ?

 12. AvatarMarcin

  Hmmm tu tak ładnie to jest wszystko opisane. Ale z tego co wiem to broń mogę mieć przy sobie tylko w drodze na strzelnice i z powrotem. Poza tym musi być przechowywana w bezpiecznym miejscu tj. Sejf albo szafa pancerna… z tego co wyczytałem w zapowiedzi pozwalacie ominąć tj. Iść nieco inna droga niż egzaminy policyjne… hmmm tylko idąc drogą przez „policję” dobrze umotywujac swoje potrzeby można dostać pozwolenie na broń do obrony osobistej….chyba że jestem w błędzie?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   1. Możesz przenosić rozładowaną broń bez problemu, nie tylko na strzelnicę.
   2. Mając pozwolenie do celów sportowych możesz nosić przy sobie broń załadowaną.
   3. Nie otrzymasz bez znajomości pozwolenia do ochrony osobistej.
   4. Egzamin policyjny bywa nieprzewidywalny, więc go nie polecam, ale dużo osób wybiera tę drogę (pełne pozwolenie kolekcjonerskie) i też zdają.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Wyrok w zawieszeniu po jakimś czasie się przedawnia i znika z Twojej historii (przynajmniej w założeniach). Zatem nie będzie on stanowił przeszkody.

   Nasza oferta jest skierowana wyłącznie do praworządnych, dorosłych i zdrowych psychicznie ludzi. Jeśli nie należysz do tej grupy, to nie zapisuj się do Braterstwa. Ale z zatartym wyrokiem jesteś z powrotem uznawany za praworządnego — prawo daje ludziom możliwość pomyłki w życiorysie. W skrócie: tak, możesz się zapisać.

 13. Avatarwojtek_the_bear

  Cześć! Wspaniale, że istnieje Braterstwo! Jak tylko się o Was dowiedziałem zapisałem się do sekcji kolekcjonerskiej, póki co, bo chcę z Wami przejść całą drogę do pozwolenia. Co to znaczy, że honorowi dawcy krwi zapisują się za darmo? Dotyczy to wpisowego na kurs czy opłaty członkowskiej? Trzeba być zasłużonym honorowym dawcą czy po prostu dawcom krwi? Proszę o rozwiniecie tej „promocji”.

 14. AvatarKamil

  Cześć !

  Bardzo się cieszę, ze mieszkam we Wrocławiu ;)

  Rozpiszecie proszę jak wygląda to w kwestii finansowej całego kursu. Tzn – przychodzę do was, zdrowy psychicznie i nie karany ;> Ale 2tys nie błąkają mi się luzem po kieszeni więc chciałby jakoś rozłożyć to na raty. Chodziłem już na strzelnice zarówno zone i pod Świebocki. Strzelałem też w w twierdzy srebrnagora . Chciałbym uzyskać pozwolenie które pozwoli mi skorzystać ze strzelnicy otwartej na obrzeżach miasta , zabrać broń krótką, wiaderko amunicji i postrzelać ze znajomymi nie wydając przy tym worka pieniędzy.

  Pozdrawiam !

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Płatności są rozbite na całe 6 miesięcy. Najpierw 250 zł dla nas, mija 3 miesiące, 450 zł za lekarza do patentu i egzamin na patent. Mija miesiąc, 70 zł za licencję. Mija miesiąc i 894 zł na lekarza do pozwoleń i wnioski o pozwolenia.

   Nie da się tego zrobić taniej, bo poza 250 zł dla nas, reszta opłat jest sztywna i wynika albo ze stawek lekarzy lub PZSSu albo ustaw i rozporządzeń.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Tą drogą uzyskasz dwa pozwolenia: na broń sportową do celów sportowych i broń sportową do celów kolekcjonerskich.
   Oba typy pozwoleń umożliwiają trzymanie broni w domu, strzelanie na strzelnicy i przenoszenie (niezaładowanej) broni po mieście.

   Broń do celów sportowych możesz dodatkowo nosić załadowaną i użyczać innym strzelcom.

   Kupując daną sztukę broni możesz wybrać do jakiego celu ją zarejestrujesz (dopóki masz miejsce w wybranym celu). Możesz dziś kupić Glocka 17 i dać do kolekcji, jutro go przenieść do sportu, za miesiąc znów przerejestrować go do kolekcji. Bardzo elastyczne.

   Te pozwolenia prawie nie nakładają ograniczeń, trzeba je tylko utrzymywać. Kolekcjonerskie: tylko będąc członkiem Braterstwa. Sportowe: musisz być członkiem klubu sportowego (np Braterstwa) i utrzymać licencję PZSS (trochę płacisz + coroczna wizyta na zawodach).

   1. Avatardancho

    dzięki wielkie za info. rozumiem że Bractwo macie tylko we Wrocku? czy też działacie w innych miastach? Ze stolicy troche godzin mam i się zastanawiam ile razy musiałbym być na pewno u Was we Wrocku.

    1. Avatarrogathy

     Braterstwo (nie mylić z Bractwem Kurkowym – inna organizacja) jest stowarzyszeniem ogólnopolskim. Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz. Zarówno starty do przedłużenia licencji jak i przygotowanie do patentu możesz odbyć w dowolnym mieście. Po rejestracji będziesz miał dostęp do forum lokalnego dla członków Braterstwa z twoich okolic. Jeśli jednak chcesz odbyć intensywny kurs praktyczny (przygotowanie do patentu) we Wrocławiu lub w Warszawie to pojedyncza (całodniowa) wizyta.

Dodaj komentarz