Jestem tu nowy

Ta strona służy jako punkt startowy dla osób, które odwiedzają Braterstwo pierwszy raz. A więc w skrócie:

Braterstwo to ruch społeczny, kształcący nowe pokolenie strzelców sportowych i zwiększający ilość pozwoleń na broń w Polsce. Obniżamy opłaty i ułatwiamy procedury. Z nami przejdziesz wszystkie formalności od początku do zakupu swojego pierwszego pistoletu. Więcej informacji na nasz temat znajdziesz na stronie o nas. Opis tego, jak możemy Ci pomóc uzyskać pozwolenie jest we wpisie z nami zdobędziesz pozwolenie na broń.

Zapis do stowarzyszenia jest łatwy i szybki (podajesz dane osobowe i naciskasz przycisk), a opłaty najniższe w Polsce. Więcej informacji na stronie Jak się zapisać?.

Publikujemy sporą ilość wiedzy. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z pozwoleniami na broń, warto zajrzeć na stronę FAQ (dostępna w zakładce „Pomoc”).
To wyczerpujący poradnik, poruszający podstawowe kwestie związane z uzyskaniem własnej broni. Wyjaśnia dokładnie jaki typ pozwolenia, jak uzyskać, co jest potrzebne, ile trwa i ile kosztuje.
Dodatkowo, stworzyliśmy dostępny dla wszystkich i za darmo kurs na teoretyczną część patentu strzeleckiego: PatentStrzelecki.eu, który jest polecany przez tysiące kursantów i wykorzystywany przez zdecydowaną większość podchodzących do patentu.

Po przyswojeniu tej wiedzy zachęcam Cię do założenia profilu. Wszystkie formalności obsługujemy przez internet, a posiadanie profilu pozwala także na więcej: zapisy na szkolenia, treningi i zawody, zlecania wysyłki dokumentów, wzięcie udziału w zawodach korespondencyjnych, kontakt ze strzelcami w Twojej okolicy, itp.

Ta strona to zarówno obsługa członków, jak i też częściowo blog. Możesz przejrzeć całą historię wpisów — są tam informacje o przeszłych spotkaniach, o broni, bezskuteczne apele do władzy, przemyślenia filozoficzne, porady dotyczące codziennych spraw z bronią itp.

do góry ↑

60 thoughts on “Jestem tu nowy

 1. Avatarnauczycielka

  „JESTEM NA STRZELNICY, WIĘC MYŚLĘ”

  Witam Forumowiczów po raz pierwszy :-) Jestem tu nowa, ale już po pierwszym szkoleniu „na patent” przez Asów Strzelectwa: Rafała i Macieja z Warszawy. Chcę się podzielić wrażeniami i zaproponować wątek, w którym każdy mógłby się trochę „pomądrzyć” ćwicząc umysł własny i zbiorowy nowych strzelców.

  Wczoraj załapałam zasady, o których czytałam wcześniej w materiałach Braterstwa. Po kilku godzinach z prawdziwą bronią wiem, że każda BROŃ jest, jak załadowana, LUFA ma stały kontakt z kulochwytem, OTOCZENIE wiąże się z gotowością na START, ale i na STOP oraz, że SPUST + palec = STRZAŁ.

  Największe i bardzo pozytywne wrażenie na mnie, jako „Świeżaku” od początku do końca szkolenia robiła wspólna ANALIZA wyników na tarczy, kojarzenie zależności między zdarzeniami, przewidywanie wyniku po zmianie, zmiana sposobu działania i wyciąganie wniosków dla siebie. To mnie przekonało, że przyrost wiedzy i umiejętności oraz poprawa wyników ma ścisły związek z myśleniem analitycznym, nie bezmyślnością na strzelnicy.

  Najgłupszym i zaskakującym mnie samą „wyczynem” było przestrzelenie tarczy sąsiada, zamiast własnej z karabinu jednostrzałowego kbks. Po kilku próbach i poprawkach uzyskałam skupienie 5 cm i już załapałam, że jak się popełni błąd liczony w milimetrach przy oku, to na tarczy oddalonej o 50 m można się nie doszukać „dziury”.

  Bardzo dziękuję Twórcom Braterstwa.eu za doskonałe opracowanie teorii do egzaminu oraz Instruktorom strzelectwa, pod których opieką miałam zaszczyt i przyjemność strzelać :-)

 2. AvatarMarek90210

  Hej, jako nowy: i ja mam pytanie. Od miesiąca należę do PZSS zapisany przez klub w Warszawie. Strzelectwo sportowe. Czy mogę z Braterstwem rownolegle uzyskać pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich?
  Pozdr
  Marek

 3. Avatarkwiatus

  Witam wszystkich.
  Dołączyłem do strony z nadzieją,że ktoś pomoże mi uzyskać pozwolenie na broń.
  Zdobyłem uprawnienia do wykonywania polowania,jestem członkiem PZŁ,ale z uwagi na fakt,że 15 lat temu byłem karany komendantodmówił mi wydania pozwolenia kierując na badania odwoławcze ,gdzie oczywiście psychologi psychiatra stwierdzili,ze nie moge dyspomowac bronią.Co dalej pomocy

   1. Avatarkwiatus

    Przeszedłem bez problemu.
    I psychologa i psychiatre.
    Ale jesli sa o kims dane w ksip komendant odsyla na odwoławcze a tam lekarze dostaja papiery z policjii czytaja .
    Dlatego na stronie figurują błędne wpisy,że jak ktoś ma zatarty wyrok to moze sie ubiegać.
    Jeśli ktos mial wyrok za jazde po wodce niech zapomni o pozwoleniu.
    Ale potem są badania odwoławcze na tych badaniach psycholog powołuje się na zatarte wyroki.
    A ja zgodnie z naszym prawem nie jestem juz karany wszystko sie przedawniło.
    To teraz co ta opinia jest na całe życie już nie mozna probowac?
    Badania odwoławcze mają waznosc roku czasu potem mozna skladac od nowa prosbe o wydanie pozwolenia.
    pytanie co zrobic by je wydali.

    1. AvatarMird

     Nie znam się,bo jestem tu nowy, ale Kolega zdaje się mówi o drodze myśliwskiej uzyskania pozwolenia na broń. W tym wypadku decydująca jest rola komendanta policji, który odsyła na „badania odwoławcze”.
     Stowarzyszenie wyraźnie pisze, że nie poleca drogi myśliwskiej, bo jest duzo trudniejsza. Być może w przypadku pozwolenia do celów sportowych, które jest tutaj proponowane jako optymalna droga, zatarty wyrok nie stanowi takiego problemu?

     1. AvatarCezar73

      W ,myslistwie wiecej klod pod nogi rzuca ustawodawca, w rzeczy samej mniej groznym jest strzelanie do papierowej tarczy przed kulochwytem na strzelnicy niz do zywego i ruchliwego zwierzaka w lesie gdzie moga przebywac ludzie…… choc zasady bhp obchodzenia sie z bronia sa takie same…. W sporcie z tego co zrozumialem , uznaniowosc Policji w przyznawaniu zezwolenia na bron zostala przy spelnieniu warunkow ustawy wyeliminowana ?

 4. Avatar5andman

  Witam,
  Przede wszystkim podziękowania dla Twórców za podjęcie inicjatywy. Po uważnej lekturze również postanowiłem dołączyć do Braterstwa. Składka opłacona, wykonany pierwszy krok w celu rozwijania hobby.
  Pozdrowienia z Krakowa i do zobaczenia na strzelnicy i zawodach!

 5. AvatarTomjech

  Cześć :)
  Zbierałem się trochę czasu, ale dzisiaj w końcu opłaciłem składkę i zaczynam swoją przygodę :)
  Mam nadzieję że naprawdę będzie tak łatwo i przyjemnie jak opisujecie to na stronie.
  Pozdrawiam z Lublina :)
  Tomek.

 6. AvatarBonifacius

  Hej. Zbierałem się miesiącami. Wasza strona dodała mi otuchy i poznałem kilka osób, które to potwierdziły – poważanie – piszecie, że to takie proste, ze aż jest to niewiarygodne. Zatem z bratnią duszą postanowiliśmy spróbować. Cieszę się na sam fakt rozpoczętej przygody :)

 7. AvatarStanley95

  Witam wszystkich członków klubu. Dopiero zaczynam swoją przygodę ze strzelectwem ale myślę że dzięki temu stowarzyszeniu uda mi się przejść prawidłowo całą procedurą dotyczącą pozwolenia na broń.

  1. AvatarBender

   JJKILLER mam wrażenie że Twoje dzieło, wraz z etapami „motania” podziwiałem na forum-bron.pl ;) Jak wszystko się dobrze potoczy, to w okolicy września będę szukał RAKa i też chciałbym poświęcić packę do tynkowania ;)

    1. AvatarBender

     Właśnie jestem w drodze do Ciebie;) Nawet packę mam spakowaną, tylko niestety Raczka nie chcą mi dranie bez pozwolenia i promesy sprzedać :) Toć to jawna niesprawiedliwość.

     No, ale już tak całkiem serio, to oczywiście bardzo chętnie skorzystam z rad i pomocy po wakacjach. Namierzyłem nawet jednego Raka, tylko cena jakoś podejrzanie niska… zerkniesz co może być nie tak?https://strzelnica.com.pl/shop/bron-palna/pistolet-maszynowy-wz-63-rak-semi-auto/

     Pozdrawiam
     PS. chyba dyskusję powinniśmy przenieść w inne miejsce, aby nie narazić się Moderatorowi.

     1. AvatarJJKILLER

      Jak jest tu jakieś PW to zapraszam. Ja jeszcze tego forum nie do końca ogarnąłem i nie wiem jakie tu są funkcje.

     2. AvatarJJKILLER

      Co do Raczka to cena jest normalna, można wyłapać nawet za 800zł

 8. AvatarMarooo

  Na wstępie chciałem Wszystkich przywitać.
  Zarejestrowałem się, zapłaciłem składkę i do dzieła :)
  Mam jeszcze pytanie, czy mieszkając na Podkarpaciu będę musiał jeździć w Polskę na szkolenia, kursy, egzaminy itp? Czy to wszystko będę mógł załatwiać w okolicy miejsca zamieszkania?
  Pozdrawiam

  1. Avatarmatwiej1972

   Witajcie

   15.11.2018 zostałem członkiem Braterstwa
   23.11.2018 wysłałem do OŻW wszystkie potrzebne i niepotrzebne dokumenty
   04.01.2019 otrzymałem pozwolenie na posiadanie
   24.01.2019 otrzymałem pozwolenie na zakup i jest CZ Shadow 2

   Pozdrawiam Braterstwo

 9. AvatarKwiatu-K1

  Ja przed chwilą załozyłem swoj profil, oplaciłem składkę przelewem 10zł i czekam az zostanie to potwierdzon w systemie. Mam pytanie do kogoś kto jest funkconariuszem Policji i starał się o pozwolenie na broń kolekcjonerską w ostatnim czasie. Jakie ponosimy faktycznie koszty całego przedsięwzięcia,jakie dokumenty musimy dostarczyć z Komendy i ile to wszystko trwa.

 10. Avatar763d86173

  Cześć,
  Przeczytałem dość dokładnie materiały zawarte na stronie i wciąż mam pytanie dlaczego uzyskanie pozwolenia na broń sportową tylko do celów kolekcjonerskich może okazać się błędem. W czym takie pozwolenie jest gorsze od pozwolenia do celów kolekcjonerskich i sportowych.
  Ściężka którą biorę pod uwagę to:
  1 Zapis do klubu
  2 Szkolenie
  3 Uzyskanie patentu strzeleckiego
  4 Uzyskanie licencji PZSS
  5 Na podstawie 3 i 4 będę zwolniony z egzaminu przed policją
  6 Zapisać się do stowarzyszenia kolekcjonerów broni palnej.
  7 Zawnioskowanie o dopuszczenie do posiadania broni odpowiadającej broni sportowej z tytułu członkowska w stowarzyszeniu kolekcjonerów broni palnej.

  Prawdopodobnie i tak będę czasem brał udział w konkursach strzeleckich, ale nie chcę czuć co roku takiego przymusu.
  Czy ścieżka którą przedstawiłem ma jakieś wady/ograniczenia względem ścieżki uwzględniającej drugą przyczynę sportową?

 11. Avatarprj

  Witam. W 2017 r uzyskałem pozwolenia kolekcjonerskie. Wcześniej należałem do innego Stowarzyszenia i w 2018r nie opłaciłem składki członkowskiej. W sierpniu 2018r zapisałem się do Braterstwa (opłacając oczywiście od razu składkę) Czy w związku z tym iż przez ponad pół roku nie miałem opłaconej składki, utraciłem moje pozwolenie?. Nadmieniam iż do tej pory nie kupiłem żadnej broni i nie otrzymałem żadnego pisma o wykluczeniu z poprzedniego Towarzystwa. Pozdrawiam

 12. AvatarColt1911

  Witam jestem nowy w braterstwie , i jestem szczęśliwym posiadaczem pozwolenia na broń kolekcjonerską. Uważam że tradycje posiadania broni w naszym kraju należało by odbudować , tak jak było przed wojną. Jest to piękna i szlachetna pasja a obcowanie z bronią uczy dużej odpowiedzialności za nasze hobby i za nas samych. Rafał Bier.

Dodaj komentarz