Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Zbiór pytań do egzaminu na patent strzelecki

Zbiór pytań do egzaminu na patent strzelecki
Avatar
31.07.2016 17:02
Egzamin teoretyczny na patent strzelecki to jest podstawowy wymóg przy dążeniu do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych. Po sieci krąży kilka różnych zestawów pytań do patentu.
Najwyższy czas zebrać je w jedno miejsce, zaktualizować i przedstawić w formie atrakcyjniejszej niż tylko sucha lista. 

Ten sposób nauki jest już przestarzały. Braterstwo stworzyło coś dużo lepszego -- darmowy, kompletny i polecany kurs online na teoretyczną część patentu strzeleckiego PZSS z lekcjami, ponad 300-ma pytaniami, automatycznymi testami i fiszkami. Więcej informacji w tym wpisie, lub od razu na stronie PatentStrzelecki.eu

Podczas nauki do egzaminu na patent strzelecki PZSS najważniejsze jest czytanie dokumentów, których znajomość ten egzamin ma sprawdzać. Ustawa, rozporządzenia, regulamin strzelnicy, kodeks karny, regulacje PZSSu. Zawsze naukę trzeba zacząć od uważnej lektury tych przepisów.
Jednak o wiele łatwiej jest się nauczyć, jeśli poza suchym czytaniem możemy zrobić test z wiedzy.

Na podstawie istniejących w internecie zestawów pytań zrobiłem test do samodzielnej nauki. Jest on oparty o tzw "flashcards". Zatem pokazywane jest pytanie, odpowiadamy na nie (polecam na głos) i sprawdzamy czy nasza odpowiedź jest zgodna z faktyczną odpowiedzią.
Ten sposób nauki jest o wiele przyjemniejszy, nie wymaga zakreślania. Sam w ten sposób przygotowywałem się do swojego egzaminu.

Karty są zamieszczone w serwieie Cram.com pod tym adresem.
Korzystanie z serwisu nie wymaga tworzenia konta (konto jest bezpłatne, pozwala zachować postępy)

Pierwszym krokiem jest wybranie zakładki "Memorize", której celem jest zapamiętanie treści z kart. Ważna jest opcja "front first", gdyż na pierwszej stronie karty jest pytanie, a na drugiej odpowiedź. Polecam wybrać "shuffle" (losowa kolejność pytań), co sprawia, że tematyka nie jest monotonna.
Opcja "Answer style" powinna być wybrana jako "mark right or wrong". W takim przypadku tylko sami uczciwie zaznaczamy, czy daną odpowiedź daliśmy prawidłową, czy błędną. Wybranie "text input" spowoduje, że trzeba odpowiadać pisemnie, a niektóre odpowiedzi są naprawdę długie.
Dodatkowo fajny jest "cram mode", dzięki któremu można się upewnić, że rzeczywiście zapamiętaliśmy wszystkie karty. W tym trybie, trzeba 5 razy z rzędu dobrze odpowiedzieć na daną kartę, żeby została "zaliczona".

Uwaga, zakładki "Test" oraz "Games" są automatycznie generowane przez stronę. Na tę chwilę korzystanie z nich nie ma sensu, bo testy utworzone automatycznie są bzdurne. Skup się wyłącznie na zakładce "Memorize".

Poniżej zakreślone opcje, które przyspieszają naukę:
jakie_opcje_wybracJeśli zauważysz jakiś błąd lub masz pomysł na dodatkowe pytanie, napisz do nas maila (lub skomentuj ten wpis), a poprawię/dodam pytanie. Stwórzmy razem bazę pytań, żeby nauka w przyszłości była dla wszystkich łatwiejsza i szybsza.


TForum >> Ogłoszenia >> Zbiór pytań do egzaminu na patent strzelecki

^^