Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Sekcja sportowa PZSS w KS Amator

Sekcja sportowa PZSS w KS Amator
Avatar
15.03.2017 20:58
Stowarzyszenie KS Amator dysponuje licencją klubową PZSS nr LK-1195/2017 w pełnym zakresie (P,K,S). 
Otwieram zapisy do sekcji sportowej KS Amator (opcja dostępna w profilu).

Sekcja ta zbiera osoby chcące wyrobić lub utrzymać licencję zawodniczą PZSS. Osoby zainteresowane wyłącznie kolekcjonerską częścią działalności nie muszą się niczym przejmować, gdyż dla nich wszystko zostaje po staremu. W dalszym ciągu jesteście dla Braterstwa najważniejsi i nadal będziemy robić wszystko, żebyście mogli wygodnie i bez przeszkód korzystać z prawa do posiadania broni palnej!
Tylko dla chętnych Do sekcji należy się ręcznie zapisać, opłacając składkę w wysokości 60 zł rocznie (czyli 50 zł jeśli ktoś jest już członkiem sekcji kolekcjonerskiej i opłacił 10 zł składki kolekcjonerskiej).
Nikt nie zostanie zapisany automatycznie lub nieświadomie. Zatem nawet jeśli jesteś już członkiem innego klubu PZSS, to nic się w Twoim życiu nie zmienia, dopóki samodzielnie nie zgłosisz chęci przystąpienia do sekcji sportowej i nie opłacisz większej składki.

Dodatki dla członków sekcji Dla nowych członków, szykujących się do egzaminu na patent są organizowane kursy na patent (część teoretyczna i praktyczna), a także strzelania doszkalające. Dla osób z licencją zawodniczą są organizowane zawody (dostępne także dla zawodników innych klubów), wpisane do kalendarza DZSS.

Będzie też możliwość przejścia do sekcji sportowej KS Amator z innego klubu zrzeszonego w PZSS. Obecnie ma to niewielki sens ekonomiczny (choć już mamy pierwszego chętnego!), ale pod koniec roku liczę na kilka osób chcących zmienić barwy klubowe. Sam też przejdę tę drogę, przecierając ją dla innych.

Osoby mieszkające daleko Piszą do mnie osoby z całej Polski zainteresowane członkostwem. Jak najbardziej są mile widziane. Najlepiej jest należeć do lokalnego klubu, ze strzelnicą i dobrym towarzystwem, który można regularnie odwiedzać. Czasem jednak nie ma tej opcji, lub klub jest nieprzyjemny. Wtedy można rozważyć zapis do odległego klubu, jeśli spełnia on nasze wymagania.

Sekcja sportowa Braterstwa wymaga jednej wizyty fizycznej dla nowych strzelców (na kursie na patent).
Starty w zawodach do licencji można robić w dowolnym miejscu w Polsce, w dowolnych zawodach wpisanych do kalendarza miejscowego Wojewódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego.
Każdego zachęcam do udziału w strzelectwie sportowym. Jeśli chcesz działać z nami regularnie, super. Jeśli masz już miejsce, a potrzebujesz tylko ludzkiego klubu, chętnie Ci pomogę.

Cel Celem sekcji sportowej jest szersza popularyzacja pozwoleń na broń i ułatwianie przebycia tej drogi dla większej liczby zainteresowanych. Każdy zdrowy psychicznie, praworządny i dorosły Polak powinien mieć tani, łatwy i szybki dostęp do sportu strzeleckiego i kolekcjonerstwa broni palnej.

W najbliższym czasie będę poszerzał swoją wiedzę w zakresie formalności wymaganych przez DZSS, a także rozpocznę budowanie elementów organizacyjnych niezbędnych w prowadzeniu skutecznego klubu. Osoby zainteresowane pomocą zachęcam do przeglądania naszego forum.


TForum >> Ogłoszenia >> Sekcja sportowa PZSS w KS Amator

^^