Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Braterstwo jako ważna przyczyna pozwolenia do celów sportowych

Wpis 'Braterstwo jako ważna przyczyna pozwolenia do celów sportowych'
Avatar
11.05.2017 09:26
Znane są przypadki marnych klubów, które prowadzone przez kiepskich prezesów odmawiają swoim członom wystawienia zaświadczenia o członkostwie. Taki członek, mimo tego że posiada patent i licencję PZSS nie może bez zaświadczenia wystąpić o pozwolenie na broń do celów sportowych.
W Braterstwie na sztuczne ograniczenia patrzymy z odrazą. Na szczęście mamy sprawdzone i działające rozwiązanie problemu niewystawianych zaświadczeń z klubów sportowych. 

W skrócie:
Zaświadczenie z Braterstwa wystarcza także do wniosku o pozwolenie na broń do celów sportowych, jeśli masz już patent i licencję. Nie musisz należeć do sekcji sportowej Braterstwa, ani dodatkowo płacić. Wystarczy takie zwykłe standardowe zaświadczenie, jakie bezpłatnie wysyłamy każdemu członkowi na żądanie.

Szerzej:
"Ważną przyczyną" wydania pozwolenia do celów sportowych jest "udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim, posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w art. 10b, oraz licencji właściwego polskiego związku sportowego". Nie ma mowy o tym, że powinno to być zaświadczenie z klubu sportowego należącego do PZSS. Musi to być jedynie stowarzyszenie o charakterze strzeleckim.

Statut KS Amator (na tym jest oparte Braterstwo) wyraźnie podkreśla, że jest to stowarzyszenie strzeleckie. Broń palna, sport strzelecki, strzelectwo rekreacyjne i kolekcjonerstwo broni są w nim odmienione przez większość przypadków. Zaświadczenie o członkostwie w KS Amator, w połączeniu z patentem PZSS i licencją PZSS wystarczy do uzyskania pozwolenia na broń palną do celów sportowych, gdyż spełnione są wszystkie warunki ustawowe.

Nie mówię tutaj o zmianie klubu sportowego na Braterstwo, zapisywaniu się do sekcji sportowej, czy rezygnacji ze swojego dotychczasowego klubu. Cała ta procedura nie wymaga żadnych zmian formalnych.

Typowy scenariusz:

Jesteś członkiem klubu XYZ, masz już patent i licencję, którą udało Ci się uzyskać w ramach tego klubu. Jednocześnie należysz do Braterstwa, żeby przy okazji zrobić pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich (bardzo typowe, jeśli nie wiesz o czym mówię, to polecam poczytać nasze FAQ). Z jakiegoś powodu Prezes XYZ nie chce lub nie może Ci wydać zaświadczenia w odpowiednim terminie (pojechał na 2 miesiące na urlop, nie lubi Cię, uważa że musisz jeszcze sporo potrenować przed uzyskaniem pozwolenia lub jest zawalony obowiązkami i od dwóch tygodni nie możesz się o to doprosić).

W takim przypadku zalecam złożyć wnioski o oba pozwolenia (i dopuszczenie) podpierając się zaświadczeniem, które wysyłamy każdemu członkowi na żądanie. Nie jest to nic 'dziwnego', ani żadne naciąganie przepisów. Ludzie tak robią, jest to sprawdzona metoda. Postępowania nie trwają dłużej, nie wpływa to negatywnie na ilość broni. Wszystko jest ok i działa.

Cel:
Celem akcji jest poprawienie jakości obsługi klientów w klubach, które żyją przekonaniem, że mają monopol na strzelectwo sportowe. Akcja jest niezależna od tego, czy Braterstwo posiada licencję PZSS (a posiadamy), więc nie planujemy jej przerywać.

Jeśli Twój klub traktuje Cię źle, skorzystaj z naszego zaświadczenia. A po fakcie rozważ zmianę klubu na bardziej otwarty. Nie nagradzajcie złych praktyk!


TForum >> Ogłoszenia >> Braterstwo jako ważna przyczyna pozwolenia do celów sportowych

^^