Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogólne >> WPA nie uznaje wydruków z Portalu PZSS

WPA nie uznaje wydruków z Portalu PZSS
Avatar
20.02.2019 18:10
W całej Polsce zaczęły się problemy z licencjami PZSS. WPA nie uznaje wydruków z Portalu PZSS w postępowaniach administracyjnych.

Ruch zaczął się oddolnie w jednym województwie, doszedł do KGP i z KGP teraz wróciło chyba wszędzie. Od kilku dni osoby, które prezentują elektroniczne wydruki napotykają w WPA problemy. Mówi się nawet o odmowie wydania pozwolenia z powodu braku licencji.

Nowi strzelcy, którzy napotkają problem w WPA muszą zgłosić się do PZSS z prośbą o przesłanie podpisanego dokumentu. Z moich wiadomości wynika, że podpisane dokumenty są przesyłane do ludzi. Bez wątpienia mocno to utrudni życie pracownikom PZSS, których mi już teraz szkoda. Wcześniej licencje były generowane i wysyłane masowo do klubów, a teraz mają być wysyłane indywidualnie: koszmar, jeśli się to robi ręcznie (my wysyłamy około 6k listów rocznie, ale komputer klika sam).

Liczę, że PZSS w obliczu tego kryzysu wprowadzi zmiany. Obecnie, jeśli występujesz o pozwolenie, przedstaw wydruk w WPA. Jednocześnie możesz napisać od razu do PZSS na adres "patenty@pzss.org.pl" maila o treści:
"Dzień dobry. Składam wniosek o wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych. WPA wymaga oryginału licencji i patentu strzeleckiego, z podpisem i pieczątką. WPA nie chce uznać wygenerowanych przez Portal druków. Poinformowałem WPA o możliwości weryfikacji druków w Portalu PZSS, ale to także nie zostało uznane. Nie mam więcej możliwości, zatem uprzejmie proszę o przesłanie na mój adres z profilu w Portalu PZSS podpisanego patentu strzeleckiego i licencji zawodniczej. Przepraszam za kłopot. Imię Nazwisko"

WPA Wrocław i WPA Katowice samodzielnie wysyłają zapytania do PZSS, więc osoby z tych WPA nie powinny już kontaktować się z PZSS, bo to tylko zamieszanie.

Będziemy śledzić to starcie molochów.

Aktualizacja: problem już nie występuje, jakby co, o ile przekazujesz pliki z PZSS elektronicznie (epuapem).


TForum >> Ogólne >> WPA nie uznaje wydruków z Portalu PZSS

^^