Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogólne >> Elektroniczne zaświadczenia o członkostwie

Wpis 'Elektroniczne zaświadczenia o członkostwie'
Avatar
19.03.2020 12:00
Od dzisiaj, każdy członek KS Amator ma dostęp do elektronicznego zaświadczenia o członkostwie. Plik PDF podpisany bezpiecznym, kwalifikowanym podpisem, uznawanym w każdym urzędzie. Czyli tak jak PZSS wystawia patenty lub licencje.
Aby zaświadczenie i statut zostało uznane, musi być przekazane elektronicznie (na płycie CD/DVD, e-mailem lub ePUAPem): tylko w tej formie zawiera weryfikowalny podpis.

Podsumowanie:
1. Zaświadczenie jest dostępne w profilu, w segmencie dokumentów. Obok jest link do podpisanego statutu. Czyli komplet dokumentów.
2. Musisz je przekazać elektronicznie (e-mail, ePUAP, CD/DVD)
3. Poradnik przekazywania dokumentów epuapem jest na forum.
4. Wszystko to jest bezpłatne.

WPA nie chce uznać?
Kolega @ElGato, który jest radcą prawnym przygotował pismo pomagające przekonać niepokorne WPA do akceptowania zaświadczeń elektronicznych:
Pismo w formacie ODT
Pismo w formacie PDF

Standardowe, drukowane zaświadczenia zostają. Elektroniczne są dodatkiem. Zachęcam, ale papier nigdzie nie ucieka.

KS Amator jest jedynym w Polsce stowarzyszeniem strzeleckim, które oferuje darmowy i powszechny dostęp do elektronicznych zaświadczeń dla wszystkich członków. Wygodniej, szybciej i taniej! Robimy za Ciebie zanim pomyślisz. XXI wiek.

Zmiana powinna wyeliminować kilkadziesiąt procent przesyłek. W ostatnich 3 latach działań wysłaliśmy dwadzieścia tysięcy listów poleconych do członków. Ponad 95% dotarło w ciągu tygodnia do adresatów.
Wysyłki tradycyjne mają wady: opóźnienia (7-11 dni), koszty (sam znaczek to 6.8 zł), wysiłek członków (>20 minut na poczcie) i wysiłek organizacyjny (przygotowanie 60 zaświadczeń to około godzina).
Elektroniczne zaświadczenia eliminują większość niedogodności.


TForum >> Ogólne >> Elektroniczne zaświadczenia o członkostwie

^^