Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Oferty >> Uchwyty magnetyczne na 3 pistolety v.2.0

Wpis 'Uchwyty magnetyczne na 3 pistolety v.2.0'
Avatar
03.02.2021 21:52
Postanowiłem wyczyścić poprzedni wątek z niepojawiających się obrazków... a zajmujących 90% posta... tamten wątek https://braterstwo.eu/tforum/t/397822 do skasowania chyba...}
Zatem raz jeszcze:

Mam opracowane i przetestowane - uchwyty magnetyczne na pistolety. Na zdjęciach widać ów uchwyt, że jest przytwierdzony do ścianki bocznej (drzwi) sejfu S1. Nie jest mocowany niczym dodatkowym poza siłą magnesów. Te same magnesy utrzymują stabilnie 3 jednostki broni - na zdjęciach PM63 "Rak" i CZ Shadow 2. Całość nie przesuwa się pod własnym ciężarem. Jeśli trzeba - można dodatkowo przytwierdzić uchwyty za pomocą wkrętów - odpowiednie otwory są już przygotowane. Uchwyt można używać tak jak widać, na ściance bocznej, bądź podwieszany pod półką, przykręcany, przyklejany lub i nie - jak kto woli.

Magnesy nie mają dostępu do broni - na styku jest tylko filament. Magnesy od broni dzieli jego 1,5mm warstwa, jeśli kto chce, może jeszcze wkleić np. podkład z atłasu, czy innej miękkiej tkaniny jeśli w jego ocenie istnieje ryzyko, że PLA porysuje broń ;-). Specjalnie zostawiłem jeden wolny slot, aby było to widać... Magnesy są za to nie zakryte od strony szafy... są wklejone w uchwyt, więc widać je od "spodu".Ciekawy jestem Waszych opinii, tych krytycznych i tych, którym się podoba. Trochę mi zajęło dopasowanie rodzaju magnesów do stabilnego trzymania broni. Testowane nie tylko przeze mnie, więc wstępne uwagi już uwzględnione.

Jeśli, ktoś by reflektował - to koszt wydruku + magnesów (magnesy są tutaj sporym wkładem, ale całość musi zapewniać bezpieczeństwo) bez wliczonej wysyłki to ok 130zł. Miałbym materiału jeszcze na kilka uchwytów. Jeśli nie, nie ma sprawy, mnie się przydadzą ;-) Kustomizacja koloru... teoretycznie możliwa, ale to już przy następnym filamencie ;-) na razie są srebrne ;-)

Samo usadowienie pistoletów to po prostu przyłożenie do uchwytu, z jednej strony mają blokadę by nie wysunęły się poza obrys uchwytu (jeśliby ktoś postanowił go obrócić o 180 stopni i tak użytkować), z drugiej strony nie opadną poniżej wycięcia na muszkę.

U mnie nic się nie zsuwa - Rak i Shadowka swoje ważą i jak widać nic nie jeździ. Siła magnesów jest na tyle duża, że trzyma solidnie, dla gładkich powierzchni ew. można od strony magnesów podkleić taśmą gumowaną albo silikonową dla zwiększenia tarcia z blachą itp... (lub przykręcić bądź podkleić) Trzaśnięcie drzwiami im nie straszne, na bokach prowadnice tak, że nie ma szans strącić przypadkiem z uchwytu (chyba, że ktoś na chama zaczepi).


TForum >> Oferty >> Uchwyty magnetyczne na 3 pistolety v.2.0

^^